En havalı ön kaput süsü sizce hangisi?

En havalı ön kaput süsü sizce hangisi?
  • Genel
  • 15 Kasım 2022 10:41
  • 0
  • A+
    A-

Ram kısa süre önce retro esintili Traveller pickup’ı tanıttı ve en havalı özelliklerinden biri, şirketin klasik kaput süsüne modern bir bakış açısı getirmesiydi.

Old School stil hayranlar tarafından bir hit olarak karşılandı. Büyük ölçüde gözden düşmüş olsalar da, kaput süsleri hala Bentley Flying Spur, Mercedes S-Serisi ve tüm Rolls-Royce serisi dahil olmak üzere bir avuç modelde bulunabilir. Bununla birlikte, bu, birkaç on yıl önce, başlık süslemelerinin Buick, Cadillac ve Lincoln’den olanlar da dahil olmak üzere farklı modellerin bir yelpazesine takıldığı zamandan çok uzak değil. Otomobil üreticilerinin aerodinamiğe takıntılı olmadıkları ve yaya güvenliği düzenlemelerinin o kadar katı olmadığı dönemler için bunlar daha da önemliydi.

Yaklaşık 50 yıl önce, New York Times kaput süslemelerinin geri dönüşünü bildirdi ve GM’nin stilden sorumlu başkan yardımcısı Bill Mitchell ile konuştu ve Mitchell eski kaput süsünün tasarımını çok beğenmediğini yeniden tasarlanması gerektiğini söyledi.

REKLAM ALANI

İlginç bir şekilde, Chrysler’in o zamanki baş stilisti Dick Macadam, başlık süslemelerinin bir “sürüş aracı” olduğunu iddia etti. Gazetenin açıkladığı gibi, “Detroit’in yöneticileri, süslemelerin sürücüye yolun ortasına doğru bir nişan alma noktası verdiğine ve muhtemelen daha kolay ve daha güvenli araba kullanımı sağladığına inanıyor.”

Peki sizce en havalı kaput süsü hangisi?

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ