Elektrikli MG Cyberster, 2024’te Yollarda!

Elektrikli MG Cyberster, 2024’te Yollarda!
  • Genel
  • 19 Nisan 2023 17:52
  • 0
  • A+
    A-

2 kişilik üstü açık ikonik roadster’ların İngiliz markası MG, eski klasik modellerinin ruhunu taşıyan yeni Roadster’ı Cyberster’ı  Şanghay Otomobil Fuarı’nda tanıttı. MG’nin seri üretimi için yeşil ışık yaktığı yeni modeli, güçlü elektrikli motoru, kapsamlı teknolojik sürüş destek sistemleri ve şık tasarımıyla 2024’te Avrupa ile aynı anda ülkemizde de yollarda olacak. Cyberster’ın uzun kaputu, alçak burnu ve tamamen açılabilen tavanı, gelecek sene 100. yaşını kutlayacak MG markasının zengin mirasına ve çok beğenilen roadster geçmişine gönderme yapıyor. Cyberster, özgün kanat tipi kapılar ve “Kammback” arka tasarım gibi çarpıcı özellikleriyle de büyüleyici bir izlenim veriyor.

Doğan Holding çatısı altında faaliyet gösteren Doğan Trend Otomotiv’in Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği İngiliz markası MG, 2024 yılında 100. yılını kutlayacak olmanın heyecanını yaşıyor. Elektrikli otomobil denildiğinde ilk akla gelen markalardan biri olan MG’nin, 100. yılı için hazırladığı özel sürprizlerden biri olan Cyberster, markanın ikonik roadster ruhunu yeniden ortaya çıkartacak. Cyberster ile hem yeni hem tanıdık bir sayfa açılmış olacak. 2023 Şanghay Otomobil Fuarı’nda tanıtılan, yüksek performanslı elektrikli spor otomobil MG Cyberster, markanın yaptığı açıklamaya göre seri üretim planlarına alındı. MG Cyberster’ın 2024 yazında İngiltere, Avrupa ve Türkiye’de satışa çıkması hedefleniyor.  

İki koltuklu bir roadster olan Cyberster, MG markasının merakla beklenen spor otomobil üretimine dönüşünü gözler önüne seriyor. MG Cyberster, tamamen elektrikli güç aktarma sistemi, kapsamlı teknolojik sürüş destek sistemleri ve çağdaş kabini ile, köklü mirası geleceğe taşımaya hazırlanıyor. Cyberster’ın tasarımı; uzun kaputu, alçak burnu ve tamamen açılabilen tavanı MG markasının zengin mirasına ve çok beğenilen roadster geçmişine gönderme yapıyor. Ayrıca özgün kanat tipi kapılar ve “Kammback” arka tasarım gibi çarpıcı özelliklere de sahip.

REKLAM ALANI

MG’nin Londra’daki Marylebone Tasarım Stüdyosu’nun Gelişmiş Tasarım Direktörü Carl Gotham; “Amacımız, MG için cesur ve çekici yeni bir sayfa açan, yeni nesil spor otomobil sürücülerine hitap eden, tamamen yeni bir roadster ortaya çıkarmaktı. Cyberster modelini tasarlarken, markanın şanlı geçmişiyle uyumlu bir tasarıma odaklandık. Elbette elektrikli araçlara geçişle de tamamen uyumlu olması gerekiyordu. Böylece MG markasının köklü mirasını modern bir tasarım ve yenilikçi bir teknolojiyle geleceğe taşımış olacağız” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ