TÜRKİYE’DE YILIN OTOMOBİLİ “Togg T10X” Seçildi

TÜRKİYE’DE YILIN OTOMOBİLİ “Togg T10X” Seçildi
  • Genel
  • 26 Haziran 2024 11:06
  • 0
  • A+
    A-

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl 9’uncu kez gerçekleştirilen ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ yarışmasında Togg T10X yılın otomobili olarak seçildi. Düzenlenen yarışma sonucunda OGD üyelerinin oylarıyla Togg T10X, 2630 puan alarak finale kalan 7 otomobil arasında birinci oldu.

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl dokuzuncu kez düzenlenen ve tüm aşamalarında büyük heyecan yaşanan “Türkiye’de Yılın Otomobili 2024” yarışmasının birincisi Togg T10X oldu. OGD üyesi 63 otomotiv gazetecisinden toplamda 2630 puan alan Togg T10X birinciliğe uzandı.

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD), tarafından Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” final gecesi ve ödül töreninde ayrıca 3 farklı kategorideki birinciler de belli oldu. “Yılın Basın Lansmanı” ödülünü Gökçeada’da düzenlenen Renault Austral lansmanı alırken, “Yılın İnovasyonu” ödülü mobilite deneyimini tek bir uygulamada buluşturan “Togg Trumore Dijital Deneyim Platformu” ile Togg markasına ve “Yılın Tasarımı” kategorisi ödülü de Kia EV9’a verildi.

REKLAM ALANI

Büyük Heyecana Sahne Oldu

“Türkiye’de Yılın Otomobili” Yarışması’nın ilk etabında; 28 aday otomobil arasından jüri üyelerinin oylarıyla en fazla puan alan 7 otomobil finalde yer almaya hak kazandı. Finale kalan modeller “tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı” açısından önemli bir sınavdan geçirildi. “Yılın Otomobilini” belirleyen ikinci etapta ise; “BMW 5 Serisi, Chery Tiggo 8 Pro, Hyundai Ioniq 6, Mercedes-Benz E Serisi, Renault Austral, Togg T10X, Toyota C-HR Hybrid” finale kalmaya hak kazandı. Birinci seçilen Togg T10X “Yılın Otomobili” logosunu bir yıl boyunca basın bülteni ve reklamlarında kullanabilecek.

Türkiye’nin “Otomobil Oscarı” olarak adlandırılan Türkiye’de Yılın Otomobili ödülüne layık görülen Togg T10X’in açıklandığı, Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenen törende bir konuşma yapan OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık, “Yılın Otomobili bir marka haline geldi. Türkiye’deki otomotiv firmalarının yanı sıra yurtdışındaki ana merkezler tarafından da takip ediliyor. Bu OGD ve Yılın Otomobili organizasyonunun başarısını gösteriyor. Yılın Otomobili ödülünün yanı sıra diğer kategorilerde verdiğimiz ödüller de büyük ilgi görüyor. Hatta Yılın Otomobili ödülünden bile daha fazla rekabet yaşanıyor. Bu da doğru işler yaptığımızın bir kanıtı” diye konuştu.

Togg T10X’in birinci olarak seçilmesinden sonra Togg Kurumsal İletişim ve Marka Lideri Çağ Günaçar yaptığı konuşmada otomotiv gazetecilerinin verdiği bu karardan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Çağ Günaçar sözlerine şöyle devam etti; “Bu oldukça saygın ve prestijli bir ödül. Aynı zamanda Togg olarak bugün 6. yaşımızı kutluyoruz. Böylesine özel bir günde Türkiye’de Yılın Otomobili ve Yılın İnovasyonu ödüllerini de almak bizim için çok anlamlı bir yaş günü hediyesi oldu. Markamızın temsilcileri ve yöneticileri olarak oldukça anlamlı bir ödül elde ettik. Pazara çıktığımız ilk yılımızda bu ödülleri almak onur verici. Ülkemizin milli markası olması dolayısıyla bu ödülü Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün vatandaşları adına aldık.”

“Türkiye’de Yılın Otomobili 2024” Bosch, Bridgestone, D-Expert, Intercity İstanbul Park, Shell Helix Motor Yağları ve sigortaladım.com sponsorluğunda gerçekleşiyor.

Hangi otomobil kaç puan aldı?

1. Togg T10X                         2630 puan

2. Renault Austral                  2550 puan

3. Toyota C-HR Hybrid            2340 puan

4. Hyundai Ioniq 6                  2150 puan

5. Chery Tiggo 8 Pro               2120 puan

6. BMW 5 Serisi                       2070 puan

7. Mercedes-Benz E Serisi      1890 puan

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ