Yeni Mercedes-AMG GT 63 E Performance Münih’te sahne aldı

Yeni Mercedes-AMG GT 63 E Performance Münih’te sahne aldı
  • Genel
  • 7 Eylül 2021 09:59
  • 0
  • A+
    A-

Uzun zamandır beklenen Mercedes-AMG GT 63 E Performance, otomobil üreticisinin (F1 destekli Project One dışında) en güçlü üretim aracı olarak görücüye çıktı.


Süper sedanın kalbinde, arka aksa yerleştirilmiş bir elektrik motoruyla birlikte çalışan 4.0 litrelik çift turboşarjlı V8 motor bulunuyor. Bu motor, çift kavrama şanzıman ve elektronik olarak kontrol edilen sınırlı kaymalı arka diferansiyel ile entegre edilmiştir. Hepsi bir arada, GT 63 E Performance 831 hp ve (1.400 Nm ‘den fazla tork üretiyor. Ayrıca model 14 hp’lik kayış tahrikli bir marş jeneratörüyle de desteklenmiş. Mercedes-AMG, sadece 2,9 saniyelik bir süre ile 0-100 km/s hızlanmasını tamamlıyor. Modelin maksimum hızı ise 316 km/s Modelin ortama tüketimi ise 8.6 litre olarak belirlenmiş.


Elektrik motor modele sadece 89 kg bir ekstra ağırlık getirmiş. 6,1 kWh gücündeki piller bu motora güç vermekte. Bu piller ile model 12 km gazsız menzile sahip. Pil takımının önemli bir özelliği, 560 hücrenin tamamında akan ve onları ayrı ayrı soğutan, iletken olmayan sıvıya sahip yüksek teknoloji ürünü bir soğutma sıvısı kullanmasıdır. Yaklaşık 14 litre soğutma sıvısı, ne sıklıkta şarj edildiğine veya boşaltıldığına bakılmaksızın, pil paketini 45 santigrat derece optimum sıcaklıkta tutmak için sürekli olarak akü paketinde geziyor.

REKLAM ALANI


Yedi AMG Dynamic Select sürüş modu otomobilde mevcuttur. Bunlar: Electric, Comfort, Sport, Sport+, Race, Slippery ve Individual. Tüm Mercedes-AMG GT 63 E Performance modelleri, otomatik seviye kontrollü ve uyarlanabilir bir süspansiyon sistemine sahip olarak geliyor. Otomobil ayrıca 420 mm ön diskli karbon seramik frenler ve tek pistonlu kaliperli 380 mm arka disklerin yanında çalışan altı pistonlu kaliperlerle donatılmıştır.


Modelde renk kartelası dikkat çekerken, 20 ve 21 inç büyüklüğündeki jantlarda onu oldukça sportif göstermiş. Kokpit tamamen sportiflik algısını yansıtıyor. Koltuklar ve direksiyon sistemi bunun en büyük destekçisi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ