Ekonomide Rakip Tanımıyor

Ekonomide Rakip Tanımıyor

Sedan karoseriyle başarılı işlere imza atan Corolla, HB karoserde Auris ismi ile anılıyordu. Yeni neslinde ise Corolla HB olarak isimlendirilen model, tüm bakışları üzerine çekiyor.

Sporcu tasarımıyla öne çıkan yeni Toyota Corolla HB, pandemiden önce Türkiye’de satışa sunuldu. Pazara çıktığından bu yana tüm dikkatleri üzerine toplayan modelin benzinli ve hibrit motor seçenekleri bulunuyor. Segmentinin en iddialı ve farklı modellerinden biri olan araçta, hibrit ve benzinli motor seçenekleri bulunuyor.

Yeni Platform

Yeni Corolla Hatchback, ilk bakışta dikkatleri üzerine toplayan tasarımıyla birlikte Toyota Yeni Global Mimarisi TNGA platformunun getirdiği sportif sürüşü buluşturuyor. Yeni platformla birlikte önceki nesle göre 40 mm daha uzun ve 20 mm daha alçak olan yeni Corolla Hatchback, bu sayede içerideki kullanım alanından ödün verilmeden daha çekici ve akıcı çizgileriyle dikkatleri üzerine topladı.

Boyutları Nasıl?

Corolla Hatchback, 4370 mm uzunluğa, 1790 mm genişliğe, 1455 mm yüksekliğe ve 2640 mm aks aralığına sahip. Ayrıca 361 litrelik bir bagaj hacmi bulunuyor. Yeni Corolla Hatchback’in kabini, aracın sahip olduğu dinamik ruhu en iyi şekilde yansıtmak üzerine tasarlandı. Yolcularına rahat ve ferah bir atmosfer sunan Corolla Hatchback, sürücüsünü de yolla bütünleştiren sürüş karakterini ve kullanım kolaylığı ile kombine ediyor.

Çevreci ve Ekonomik

Toyota, Corolla Hatchback ile birlikte verimli, çevreci ve performanslı motor seçenekleri de sunmaya hazırlanıyor. Corolla Hatchback 116 HP’lik1.2 litre turbo beslemeli benzinli ve 122 HP’lik 1.8 litre hibrit motor seçenekleri ile yer alıyor. Bize 1.8 litrelik hibrit motorla konuk olan araç, şehir içi sürüşlere hayran. Düşük tüketim değeri vadeden model, dizellere taş çıkarıyor. 98 beygir güce sahip olan modele bir de 53 KW’lık elektrikli motor eşlik ediyor. Sistem gücü 122 beygir olan model 100 km hıza 10,9 saniyede ulaşıyor. Aracın ortalama tüketimi ise 3.5 litre olarak hesaplanmış.

Güvenlik Ön Planda

Corolla Hatchback, Toyota’nın yüksek standartlar sunan Toyota Safety Sense teknolojisiyle birlikte sunuluyor. Hibrit versiyonlarında standart olarak sunulan Toyota Safety Sense teknolojisi, gündüz ve gece yaya algılama özelliğini içeren Ön Çarpışma Önleyici Sistem (PCS), Adaptif Hız Sabitleyici (ACC), otomatik yönlendirme desteğini içeren Şerit Takip Sistemi (LDA) ve Otomatik Yanan Uzun Farlar (AHB) teknolojilerini de barındırıyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ