Toyota Yeni Corolla Hatchback’i Türkiye’de Satışa Sundu

Toyota Yeni Corolla Hatchback’i Türkiye’de Satışa Sundu

Toyota, dinamik ve sportif tasarım özelliklerinin öne çıktığı Yeni Corolla Hatchback Hybrid modelini Türkiye’de satışa sundu. Toyota’nın sürekli gelişim felsefesiyle üretilen Corolla Hatchback, 5. Jenerasyon Hybrid teknolojisiyle Toyota Plazalar’da yerini aldı.

Yenilenen dış tasarımı ve iç kabin detaylarıyla dikkat çeken Corolla Hatchback Hybrid, yeni jant ve far tasarımları, yeni renk ve döşeme seçenekleriyle şimdi çok daha şık ve tarz olarak karşımıza çıkıyor.  1.8 litrelik tam hibrit motoruyla dinamik bir sürüş sunan model, aynı zamanda daha yüksek verimliliğiyle de segmentinde eşsiz bir seçenek olarak dikkat çekiyor.

5. Nesil Hybrid teknolojisiyle yüksek performans ve verimlilik

REKLAM ALANI

Yeni Toyota Corolla Hatchback Hybrid, her türlü sürüş koşulunda yüksek performans ve yüksek verimlilik sunan yeni nesil tam hibrit sistemiyle donatıldı. Kapsamlı mühendislik çalışmalarıyla birlikte daha iyi sürüş deneyimi, daha yüksek performans ve verimlilik sunacak şekilde geliştirilen Corolla Hatchback, 140 HP güce sahip 1.8 litrelik tam hibrit motoruyla tüm beklentileri karşılıyor. Önceki nesil tam hibrit sistemine göre daha yüksek performans sunmasına karşın 101 g/km ile daha düşük emisyonlara sahip olan Corolla Hatchback, 0-100 km/s hızlanmasını 9.1 saniyede gerçekleştiriyor. Aynı zamanda yeni Corolla Hatchback Hybrid, WLTP ölçümlerine göre 4.5 lt’ye kadar/100 kilometrelik düşük ortalama tüketimiyle de öne çıkıyor.

Yenilenen Corolla Hatchback Hybrid’de kullanılan daha hafif ve daha küçük yeni lityum-iyon batarya ile ağırlık yüzde 14 azaltılırken, güç çıkışı ise yüzde 14 artırıldı. Yeni soğutma sistemiyle birlikte daha sessiz bir sürüş sunan 5. Jenerasyon hibrit sistemi, daha rafine bir sürüş elde edilmesini sağlıyor. Corolla Hatchback, Hybrid sessizliğinin yanı sıra her yolculukta eşsiz bir sürüş deneyimi sunuyor.

Dinamik tasarımıyla üstün sürüş keyfini yansıtıyor

Yeni Corolla Hatchback Hybrid’in dinamik tasarımı, yeni modelin sportif ve çevik sürüşünden ipuçları veriyor. Ön panjurda yeni örgü deseni, sis farı çerçevelerinde ve alaşım jantlarda yapılan tasarım değişiklikleriyle Corolla Hatchback daha modern ve sportif bir görünüm kazandı. LED gündüz farlarını ve sinyal lambalarını içeren premium tasarımlı J şekilli led farlar, modelin yeni aydınlatma imzası olarak öne çıkıyor.

Yeni tasarım unsurlarının yanı sıra Corolla Hatchback Hybrid, yeni yeni gövde rengi seçenekleriyle de tercih edilebiliyor. Yeni renk seçenekleri arasında aracın dinamik görünümünü vurgulayan Neptün Mavi ve Metalik Gri dikkat çekiyor.

İç tasarımda ise aracın dinamikliğinin altını çizen koyu renk teması, yeni döşeme seçenekleri ve kaplamaları daha çekici bir atmosfer elde edilmesini sağlıyor.

Yeni dijital teknolojilerle daha kişiseleştirilmiş kullanıcı deneyimi

Yeni Corolla Hatchback Hybrid’de, kullanıcı deneyimini daha ileriye taşımak adına sunulan daha fazla dijital teknolojiler, başlangıç paketinden itibaren strandart olarak sunulan güvenlik sistemleri ve yeni multimedya sistemi otomobili benzersiz kılıyor.

Aynı zamanda tamamen dijital ve kişiselleştirilebilen 12.3 inç’lik renkli ekranlı gösterge paneline sahip olan Corolla Hatchback, bu sayede her sürüş ve ışık koşulunda kolay okunma sağlıyor. Sürücünün tercihlerine göre direksiyondan değiştirilebilen dijital gösterge paneli, farklı temalarıyla tüm gerekli verilerin kolayca takip edilmesine yardımcı oluyor.

Corolla Hatchback’in kabininin merkezinde ise, 10.5 inç “Toyota Touch 2 Multimedya Sistemi”, daha hızlı ve sezgisel çalışan ekranıyla, kablosuz Apple CarPlay ve kablolu Android Auto akıllı telefon entegrasyonunu beraberinde sunuyor.

Her ihtiyaca uygun donanım seçenekleri

Toyota, Corolla Hatchback Hybrid’i,  Hybrid Flame ve Hybrid Passion X-Pack olmak üzere iki donanım seçeneğiyle satışa sundu.

Her iki versiyon seçeneğinde de zengin donanım özellikleriyle dikkat çeken Corolla Hatchback Hybrid’de çift bölgeli otomatik klima, 10.5 inç Toyota Touch 2 Multimedya Sistemi, 12.3 inç’ renkli TFT ekranlı gösterge ekranı, Sesli Komut Sistemi, kablosuz Apple CarPlay/ Android Auto akıllı telefon entegrasyonu ve Toyota Safety Sense 3 gibi birçok özelliği standart olarak sunuluyor.

Hybrid Passion X-Pack versiyonunda ise deri/kumaş koltuk döşemeleri, ambiyans aydınlatma, sürücü/ön yolcu koltuk ısıtma, kablosuz şarj ünitesi, 17 inç alüminyum jantlar, elektrikli açılabilir cam tavan, karartılmış arka/yan camlar ve akıllı giriş sistemi gibi özellikler ekleniyor.

Corolla Hatchback Hybrid’de Tmate Güvenlik Teknolojileri Standart

Toyota, her yeni modelinde olduğu gibi Corolla Hatchback’te de güvenlikten ödün vermedi. Corolla Hatchback Hybrid, sürücü, yolcular, diğer araçlar,  yayalar ve trafikteki diğer kullanıcılar için en yüksek güvenliği sunmak adına son nesil Toyota Safety Sense 3 sistemi ile donatıldı. Bu amaçla yeni ve gelişmiş teknolojiler Toyota T-Mate’te bir araya getirilerek şehir içi ve şehir dışı yolculukta çok daha güvenli bir deneyim sağlanıyor.

Önceki nesil sisteme göre radar ve kamera sistemleri de geliştirilen Toyota Safety Sense 3, artık daha geniş alanı ve daha uzun menzili tarayarak kapsamı çok daha geniş bir koruma sağlıyor. Yaya, Bisikletli ve Motosikletli Algılama Özellikli Ön Çarpışma Önleyici Sistemi’nin (PCS) yanı sıra Kavşakta Çarpışma Önleme Sistemi (ITA) de özellikler arasına eklendi. Sistem, olası kaza ve çarpışma anlarında sürücüyü sesli ve görsel olarak uyarıyor, şartlara göre gerekirse otomatik fren yaparak kazaları engelleyebiliyor.

Corolla Hatchback Hybrid’de yer alan yeni güvenlik özelliği Proaktif Sürüş Desteği, sürüş sırasında aracın yaya, bisikletli veya park halindeki araçlara yaklaşmasını önlemek ve kaza riskini minimize etmek için belli şartlarda tespit ettiği yaya ve araçlara belli bir mesafe kaldığında sürüşü direksiyon ve fren aracılığıyla destekliyor.

Güvenli Çıkış Asistanı, kör noktada bir araç/bisiklet tespit edildiyse kapının açılması durumunda dijital gösterge ekranında uyarı ışıklarının yanmasını ve sesli uyarı verilmesini sağlıyor. Arka Koltuk Hatırlatıcı, arka koltukta çocuk veya evcil hayvan unutulmaması için araç durdurulduğunda dijital gösterge ekranında görsel ve sesli olarak uyarı veriyor.

Bunlara ek olarak; Acil Durum Direksiyon Desteği, tüm hızlarda Akıllı Adaptif Hız Sabitleme Sistemi, Sollama Desteği, Trafik İşareti Algılama Sistemi, Akıllı Şerit Takip Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi de Yeni Corolla Hatchback’in öne çıkan diğer güvenlik özellikleri arasında bulunuyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ