Sony, Vision-S Konsepti üretilecek mi?

Sony, Vision-S Konsepti üretilecek mi?
  • Genel
  • 14 Eylül 2021 07:39
  • 0
  • A+
    A-

Apple’nin otomobil yapma isteği diğer teknoloji üreticilerini de atağa geçirdi. Bunların arasında yer alan Sony ise Vision-S Concept’ini Ocak 2020’de CES’te tanıtmıştı.

Sony yalnızca tam işlevli bir EV prototipi oluşturmayı başaramadı. Rekabeti bir adım daha ileriye taşıdı. İlk duyurulduğunda Sony , arabayı gelecekteki otomotiv teknolojileri için bir test ortamı olarak kullandığını ve aslında üretmeyi düşünmediğini söyledi. Son 18 ayda arabayı test etmeye devam etti ve Auto News ile yakın tarihli bir röportajda , Sony başkan yardımcısı Izumi Kawanishi, Sony’nin bile EV ile olan planlarından tam olarak emin olmadığını itiraf etti. Kawanishi; “Şu anda somut bir planımız yok çünkü şu anki aşamamız bir araştırma geliştirme aşaması” dedi. “Mobilite hizmetine katkıda bulunma amacımızın ne olduğunu araştırmamız gerekiyor. Temel fikrimiz bu ve Ar-Ge aşamasına devam etmeliyiz.”

Kawanishi, Sony’nin geleceğin arabalarını tekerlekli oturma odalarına dönüştürmenin yollarını aradığını ve özellikle tam otonom araçlar için faydalı olacak küçük bir eğlence alanı yarattığını söylüyor. Kawanishi; “Filmler, müzik ve oyun gibi çok fazla içeriğe sahip olan şeyler ve bu içeriği, teknolojiyi araçta kullanmamız gerekiyor” dedi. “Araçta böyle bir eğlence alanı inşa etmek için fırsatı anlamamız ve doğru kabin sistemini kurmamız gerekiyor.”

REKLAM ALANI

Vision-S’nin temel özellikleri arasında panoramik ekranlarla tamamlanmış bir gösterge paneli ve her yolcu için bir ses küresi oluşturan yenilikçi 360 Reality Audio Sistemi bünyesinde barındırıyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ