Şehir İçi İhtiyaçlara Özel

Şehir İçi İhtiyaçlara Özel
  • Test
  • 1 Haziran 2022 09:01
  • 0

Elektrikli otomobiller hayatımızın içine kadar girdiler. Uzun menzil yanında daha düşük menziller sunan da var. Bu konuda MINI Cooper SE ne kadar başarılı?

MINI, günümüze kadar hep ikonik tasarımlar ile karşımıza çıktı. 3 kapılı olarak gelen model ön yüzde oldukça şirin görünüyor. Motor kapağının üzerindeki Scoop sadece görüntü olsa da, plaka altında büyük hava girişleri mevcut. Yan bölümde oldukça sade tasarımı olan model, arka bölümde de elektrik logosu ve hardal rengi şeritler dikkat çekiyor.

DAHA MODERN KOKPİT

Kokpitte daha modern bir hava hakim. Ortadaki büyük ikonik saat yerini dijital bir göstergeye bıraktı. Direksiyonun arkasındaki ekranda oldukça şık görünüyor. Kokpitte kullanılan malzeme kalitesi ve işçilik oldukça başarılı. Açılabilir cam tavan ve geniş camlarıyla ferah bir kokpit sunuluyor.

ELEKTRİĞİN GÜCÜ

Modelde 36.2 kWh gücünde bir pil kapasitesi konumlandırılmış. Bu pil ile model 184 Bg güç ve 270 Nm tork değeri üretiyor. Model 0-100 hızlanmasını 7.1 saniyede tamamlıyor. Modelin maksimum hızı ise 150 Km/s hız ile sınırlandırılmış. Model 50 kWh kapasiteli dolum noktasıyla 0’dan %80’e 30 dakikada doldurabiliyor. 11 kWh dolum noktasıyla ise model 2.5 saatte şarj olabiliyor. Evden şarj etmek isterseniz 6 saat beklemeniz gerekecek. Hızlı şarj ile günümüz fiyatlarında 115 liraya deponuzu doldurabiliyorsunuz. Standart şarj noktalarında bu fiyat size 70 lira olarak yansıyor. Evden şarj ettiğinizde ise bu fiyat 50 TL’ye düşüyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ