Mercedes-AMG EQS 53 Münih’te sahne aldı

Mercedes-AMG EQS 53 Münih’te sahne aldı
  • Genel
  • 7 Eylül 2021 10:11
  • 0
  • A+
    A-

Mercedes, dört tekerleği de yönlendirilen ve isteğe bağlı Dynamic Plus paketi ile donatıldığında 751 Hp güce kadar çıkabilen EQS 53 4MATIC+’ı piyasaya sürdü.


En hızlı EQS olma özeliğine sahip olan model standart olarak 649 hp güç ve 950 Nm tork değeri sunuyor. Dynamic Plus paketi onu 751 hp güç ve 1020 Nm tork değerine kadar çıkarıyor. Bu seçenek ile model 0-100 km/s hızlanmasını 3.4 saniyede tamamlıyor. Modelin maksimum hızı ise 220 km/s olarak belirlenmiş.


Enerji, 107,8 kWh kapasiteli 400 voltluk bir lityum iyon aküde depolanıyor. Modelin WLTP menzili 526-580 km arasında değişiyor. AMG olmayan varyantın 770 km menzil seviyesine kadar ulaşılabildiği biliniyor. Performanslı model standart olarak 9 dereceye kadar arka dingil yönlendirmesi ile geliyor. Bu da onu sadece daha çevik kılmakla kalmazken, aynı zamanda dönüş çapını da iyileştiriyor. Önde dört bağlantılı dingil ve arkada çok bağlantılı dingil bulunan standart AMG RIDE CONTROL+ uyarlanabilir havalı süspansiyon bulunuyor.

REKLAM ALANI


Onu dizginlemek içinse önde altı pistonlu kaliperli 415 mm diskler, arkada ise tek pistonlu kaliperli 378 mm disklerden oluşan AMG yüksek performanslı bileşik fren sistemi kullanılıyor. Alıcılar ayrıca önde 440 mm daha büyük disklere sahip isteğe bağlı AMG seramik frenleri de seçebilirler. Tasarım açısından, EQS’nin AMG varyantı, sportif görünümlü AMG Line ile aynı ön ve arka tamponlara sahip. Bununla birlikte, kapalı ızgaradaki dikey krom elemanlar, daha büyük arka spoyler ve Aero veya Heritage tasarımında 21 veya 22 inç AMG alaşım jantlar ile ayırt edilebilir. Elektrikli limuzin, AMG Gece Paketi Koyu Krom , AMG karbon kaplama elemanları veya kırmızı fren kaliperleri gibi seçeneklerle de daha da özelleştirilebilir .

İçeride, AMG’ye özgü ekranlara ve isteğe bağlı AMG Track Pace telemetri sistemi gibi işlevlere sahip MBUX bilgi-eğlence sistemiyle birlikte imzalı Hyperscreen gösterge paneli standart olarak geliyor. Kabindeki sportif dokunuşlar arasında Artico suni deri döşemeli AMG koltuklar (Nappa deri isteğe bağlıdır), Nappa deri kaplı düz tabanlı AMG direksiyon simidi, alüminyum kanatçıklar, kırmızı süsleme dikişleri, spor pedallar ve AMG logoları yer alır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ