Ford, GT Heritage Edition’ı ortaya çıkıyor

Ford, GT Heritage Edition’ı ortaya çıkıyor
  • Genel
  • 17 Mart 2022 13:03
  • 0
  • A+
    A-

Büyüyen Heritage Edition ailesine son eklenen Ford GTs olacak. Ford bu kez 1966 24 Saat Le Mans’ta üçüncü olan GT40 MkII’yi kutluyor.

Yeni özel sürüm model, altın, beyaz ve kırmızı boya düzenine ve Ford’un 1966 efsanevi dayanıklılık yarışında podyumunu tamamlayan otomobili süsleyen beş numaraya sahiptir. Bir tweet’te Ford Performance , aracın bu baharda satışa sunulacağını söylüyor. Ford, Ford GT’ye ilham veren GT40’ın gelişimini ve başarısını, siyah beyaz bir ’66 Heritage Edition , kırmızı ve beyaz bir ’67 Heritage Edition , mavi ve turuncu Gulf yarış görünümünü taşıyan bir modeller ile kutladı. Son model, Kuzey Carolina’daki efsanevi Ford yarış mağazası Holman Moody’ye saygı duruşunda bulunuyor. 1957 yılında John Holman ve Ralph Moody tarafından kurulmuştur. Ekip, ilk yıllarını Ford araçlarını sahaya sürmek isteyen NASCAR ekipleri için stok arabalar üreterek geçirdi.

Doğal olarak Ford, 24 Saatlik Le Mans yarışına katılmaya karar verdiğinde , GT40’ın hazırlanmasına yardımcı olması için Holman Moody ve Shelby American’a döndü. Hemmings , 1966 yarışında Ford, Alan Mann Racing ile iki, Shelby American ile üç ve Holman Moody ile son üç araçla yarıştı. Beş numaralı otomobil, Ford v Ferrari filmi tarafından büyük ölçüde gözden kaçırılsa da, birçok yönden yarışın kazananını belirleyecekti.

REKLAM ALANI

Ken Miles tarafından sürülen Shelby American GT40, ikinci sırada sağlıklı bir liderliğe sahipti, Ford’un Holman Moody arabasının (Ronnie Bucknum ve Dick Hutcherson tarafından kullanılan) bitiş çizgisini 1’de uçarak geçmek için yetişmesine izin verme kararıydı. Ford, modern Heritage Edition GT hakkında daha fazla ayrıntı vermeye hazır değil, ancak önümüzdeki haftalarda bu araba hakkında daha fazla bilgi için gözünüzü dört açın.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ