Elektrikli Yarış Otomobili: BMW i4

Elektrikli Yarış Otomobili: BMW i4
  • Test
  • 1 Ocak 2024 05:14
  • 0
  • A+
    A-

BMW’nin i ailesi her geçen gün yenilenmeye ve yeni oyuncular kazanmaya devam ediyor. İ4 ise bu yeni modellerden biri. Modelin en ateşli versiyonu olan m50 ile birlikte nasıl vakit geçirdik?

BMW artık diğer rakipleri gibi elektrikli modellerle daha çok karşımıza çıkmaya başladı. Bu kez i4 modeliyle merhaba diyen marka, yine sportiflik ve performans algısını daha da ileri taşımış

HER ZAMANKİ GİBİ DİNAMİK

REKLAM ALANI

Yekpare biçiminde tasarlanan BMW’nin imzası niteliğindeki büyük böbrek ızgaraları, gövdeye entegre edilen kapı kolları ve aerodinamik kusursuzluk için optimize edilen hafif alaşım jantlar göze çarpan dış tasarım detayları arasında yer alıyor. Yeni BMW i4 eDrive40’tan, M modellerine özgü güçlü ve atletik tasarımıyla kolayca ayrışan Yeni BMW i4 M50, M departmanının bugüne kadar geliştirdiği ilk tamamen elektrikli otomobil olma özelliğini taşıyor. M Aerodinamik paketi, M hafif alaşım jantlar ve M dış aynalar otomobilin dinamik karakterini vurgulayan önemli unsurlar arasında yer alıyor. Ayrıca yekpare dev böbreklerde yer alan M logosu ve Cerium Grisi tasarım detayları otomobilin farklılığını destekliyor. BMW’nin efsanevi sürüş karakterinin en modern temsilcisi olan Yeni BMW i4 M50, yaklaşık %50-%50 ağırlık dağılımı ve yere yakın ağırlık merkeziyle kullanıcısına maksimum yol tutuş kabiliyeti sunuyor. 470 litre boyutundaki bagaj hacmi, arka koltuklar katlandığında 1290 litreye kadar çıkıyor. Ayrıca Yeni BMW i4, 4783 mm uzunluğa, 1852 mm genişliğe, 1448 mm yüksekliğe ve 2856 mm aks mesafesine sahip.

TEKNOLOJİ ÖN PLANDA

Modelde teknoloji ön planda tutulmuş. Ancak herşeyden önce M departmanı güzel bir iç mekan ile bize merhaba diyor. Yan destekleri oldukça büyük koltuklar ve sportif detaylar iç mekanda en büyük dikkat çeken ayrıntılardan. 12.3 inç boyutunda gösterge ekranı ve 14.9 inç büyüklüğündeki yüksek çözünürlüklü dokunmatik multimedya ekranı ile BMW Kavisli Ekran sürücü odaklı olma özelliği taşıyor.Orta konsolda yer alan BMW Touch Controller; entegre edildiği BMW İşletim Sistemi 8 ile tüm eğlence, bilgi, iletişim ve navigasyon özelliklerinin sezgisel kontrolünü sağlıyor. Tamamen elektrikli Yeni BMW i4 modellerinin kabinindeki bir diğer devrimsel yenilik ise fiziksel düğmelerin çoğunun yerini dokunmatik ekranların alması.

ELEKTRİĞİN GÜCÜ

Modelde 400 kw gücünde motor yer alıyor. Bu motor 795 Nm tork değeri üretiyor. 0-100 Km/s hızlanmasını 3.9 saniye de tamamlıyor. Model bu performans ile 520 kilometre menzil sunuyor. Model elektriğin gücünü fazlasıyla hissettiriyor. Bu avantaj ile birlikte model sportiflik anlamında sürücüyü bir adım daha ileriye taşıyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ