Renault Kangoo E-TECH karşınızda

Renault Kangoo E-TECH karşınızda
  • Genel
  • 10 Kasım 2021 10:00
  • 0

Renault, geçen yıl yeni nesil Kangoo’yu tanıttı ve şimdi sıra tamamen elektrikli varyantta.

300 km menzile sahip Renault Kangoo Van E-TECH Electric, dizel ve benzinli seçenekleriyle birlikte 2022 baharından itibaren Avrupa’da satışa sunulacak. Renault, 2011’den bu yana Avrupa’da yaklaşık 70.000 elektrikli Kangoo van sattı ve sıfır emisyonlu LCV’lerin popülaritesinin artması nedeniyle yeni neslin daha da yaygınlaştırılması hedefliyor.

Güç aktarma organları açısından, Renault Kangoo Van E-TECH Electric, 121 hp güç ve 245 Nm tork üreten bir elektrik motorla geliyor. 45 kWh pil, rakiplerin sahip olduğu değerden daha büyük. Bu sayede model 300 km menzile ulaşabiliyor. Piller zeminin altına yerleştirildiği için de kargo alanı bu değişimden etkilenmiyor. Renault üç tip şarj cihazı sunuyor. Evler için standart 11kW, kamu terminalleri için isteğe bağlı 22kW ve 80kW DC olmak üzere iki seçenek sunuyor. 11 kW’lık bir şarj cihazına takıldığında, pilin yüzde 15’ten yüzde 100’e çıkması 3 saat 50 dakika alırken, 80 kW’lık bir şarj cihazı yalnızca 30 dakikada 170 km menzili modele sunuyor.

Güç çıkışını menzil lehine sınırlayan Eco dahil altı sürüş modu vardır. Sürücü, geleneksel hidrolik frenleme ile birlikte çalışan Adaptif Rejeneratif Fren Sisteminden (ARB) en iyi şekilde yararlanan üç seviyeli rejeneratif frenleme – Yelken, Sürüş ve Fren – arasından seçim yapabilir. Klima sisteminde ayrıca verimliliği en üst düzeye çıkaran bir ısı pompası ile destekleniyor. Elektrikli Kangoo, 1.45 m genişliğe 3.9 metreküp kargo alanına ve 600 kg yük taşıma kapasitesine sahip. Yakın gelecekte Renault, Kangoo Van E-TECH Electric’in uzun şasili versiyonu da olacak. Bu sayede araç 4,9 metreküp kargo alanına ve 800 kg yük taşıma kapasitesine erişecek.

Opsiyonel donanım, Renault Easy Link bilgi-eğlence sistemi için 8 inç dokunmatik ekran, 10 inç dijital gösterge paneli, ısıtmalı ön cam, ısıtmalı ön koltuklar, ısıtmalı direksiyon simidi ve Stop & Go ile Adaptif Hız Kontrolü dahil çeşitli ADAS sistemleri içerecek.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ