Mustang Ruhunu Ne Kadar Yansıtıyor?

Mustang Ruhunu Ne Kadar Yansıtıyor?
  • Test
  • 17 Aralık 2023 06:03
  • 0
  • A+
    A-

Ford’un ikonik modeli Mustang’in ruhunu taşıyan, tamamen elektrikli yeni Mustang Mach-E, spor otomobil performansını sıfır emisyonlu sürüş heyecanıyla birleştiriyor. Peki, elektrikli Mustang ne kadar keyifli?

Binek segmentinde Ford’un ilk elektrikli aracı olan Mustang Mach-E, şirketin elektrifikasyon stratejisi kapsamında önümüzdeki dönemde sunacağı diğer premium elektrikli araçların da habercisi.  

MENZİLİ NE KADAR?

REKLAM ALANI

Ford’un ilk tam elektrikli SUV’u Mustang Mach-E, elektrikli araç müşterileri için dünyanın en çok satan spor otomobilinin özgürlüğünü, performansını ve ikonik karakterini sunuyor. Duyarlı, enerji tasarruflu, çevre dostu bir güç kaynağına sahip olan Mustang ailesinin bu üyesi, 5,1 saniyeye kadar inebilen1 0-100 km/s hızlanma sağlayabilen versiyonlara ve tek motorlu arkadan itiş (RWD) ve çift motorlu dört çeker (AWD) sürüş seçeneklerine sahip. Gerçek gücü duyarlılıkla buluşturan Mustang Mach-E’nin standart menzilli (Standard Range) ve önümüzdeki dönemde gelecek olan uzatılmış menzilli (Extended Range) batarya seçenekleri, menzil endişesini ortadan kaldırarak sınıfındaki kuralları baştan yazıyor. Green NCAP tarafından gerçekleştirilen değerlendirmeler kapsamındaki temiz hava ve sera gazı emisyon testlerinden tam not alan Mustang Mach-E, iki şarj arasında 600 km’ye kadar WLTP (Uluslararası Uyumlu Hale Getirilmiş Hafif Araç Test Prosedürü) elektrikli sürüş menzili 2 sağlıyor.

GEÇMİŞE GÖNDERME

Mustang Mach-E, uzun ve güçlü kaputu, keskin farları ve üç çubuklu arka lambalarıyla efsane Mustang’in imza dış tasarımından izler taşıyor.  Gövde altına yerleştirilmiş batarya sayesinde iç mekânda beş yolcu ve bagajları için SUV’un kullanım ve depolama alanı en üst düzeye çıkıyor.

BAGAJ NE KADAR GENİŞ?

Akıllıca planlanan ön bagaj, arka koltukların arkasında 402 litrelik ve ön koltukların arkasında 1.420 litrelik yük alanıyla destekleniyor. Ön bagaj ise boşaltıldığında 100 litrelik ilave saklama alanı sağlıyor.

ŞIK KOKPİT

Mustang Mach-E, iç mekânın tamamında şık ve modern tasarım ile akıllı işlevselliği birleştiriyor. Dünyanın köklü tasarım ödüllerinden IF Design Awards ile taçlandırılan ve teknoloji paketi ile sunulan B&O Ses Sistemi 10 çift kaportalı gösterge paneli gibi geleneksel Mustang tasarım özellikleri ile harmanlanıyor. Konfor Paketi ile birlikte gelen panoramik sabit cam tavan; yazın daha serin, kışınsa daha sıcak bir yol deneyimi sunarken iç katmanıyla da ultraviyole ışınlarından koruma sağlıyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ