Peugeot 4008 kameralara yakalandı

Peugeot 4008 kameralara yakalandı

Casus fotoğrafçılar, bir sonraki 308 tabanlı coupe SUV modeli olabileceği söylenen 4008’i yakaladılar.

Yeni model, 308 kompakt hatchback ile 3008 C-SUV arasındaki boşluğu doldurarak öncekinden daha fazla iç alan ve ikincisinden daha agresif bir tasarım sunuyor. Gerçekten de prototip, ince LED farları, belirgin omuzları ve arkaya doğru eğimli tavan çizgisi ile oldukça çekici görünüyor. Ayrıca, crossover tarzı bir yaklaşıma işaret eden normal arabalardan daha fazla yerden yüksekliği vardır.

Bir üretim gövdesi giyen kamufle edilmiş prototipin yanı sıra, casus fotoğrafçılarımız aynı modelin kuzey İsveç’te test ettiği bir aracıda görüntülemiş. Bu, önceki nesil Peugeot 308 SW’nin modifiye edilmiş bir gövdesine benzeyen model, daha geniş bir iz ve daha uzun bir dingil mesafesi sunacak gibi görünüyor. Model büyük ihtimalle Peugeot 308, DS 4 ve Opel Astra gibi EMP2 platformunu temel alacak . Bu, onu Avrupa’da yakında çıkacak herhangi bir yeni model için hızla norm haline gelen plug-in hibrit güç aktarma organları ile uyumlu hale getiriyor. Mevcut Stellantis serisinde PHEV’ler, önden çekişli tek elektrikli motor tipinde 177 hp ,222 hp veya 296 hp güç seçeneklerine sahip olabilecek. Dört tekerlekten çekişli çift elektrikli motor ile bu güç seçeneği 355 hp  seviyesine çıkabilir. Her durumda, içten yanmalı motor, turboşarjlı 1,6 litre PureTech dört silindirli benzinli motor olacak.

Bu noktada Peugeot’nun ilk coupe-SUV’u için kullanacağı isim henüz net değil. Ancak bu bir crossover olduğu için 4008 ismi kulağa en güvenli bahis gibi geliyor. Bazı Fransız medyası bunu Renault Arkana rakibi olarak adlandırsa da, Peugeot’nun son birkaç yıldaki premium dönüşü, modelin daha pahalı Audi Q3 Sportback , BMW X2 ve Mazda CX-30 gibi premium otomobillerle rekabet edebileceğini gösteriyor. Peugeot’nun ilk coupe-SUV modelinin üretim versiyonunun 2022’nin sonlarında veya 2023 baharında, bundan kısa bir süre sonra Avrupa’da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ