Yeni BMW M5 elektrik ile daha da güçlü geliyor

Yeni BMW M5 elektrik ile daha da güçlü geliyor
  • Genel
  • 18 Ekim 2022 14:00
  • 0
  • A+
    A-

Her nesilde, 5 Serisi BMW’nin tasarım dilini serideki diğer tüm modellerden daha iyi taşıyor gibi görünüyor. Şimdi, casus fotoğrafçılarımız yeni nesil 2024 M5’i üretim gövdesiyle ilk kez yakaladı ve Alman otomobil üreticisinin son M sürümleriyle karşılaştırıldığında, bu yeni bir soluk.

Yukarıda bahsedildiği gibi, üzerinde kamuflaj yığınları olmayan yeni M5’i ilk kez görüyoruz ve hala hayal gücüne bırakılacak çok şey olsa da, şimdiye kadar elde ettiğimiz en iyi görünümlerden biri. Birçoğunun hala alışamadığı oldukça büyük ızgaralara sahip M3/M4’ün ve temel şekiller ve açıklıklarla dolu vahşi tasarımı oldukça rafine olmayan yeni M2’nin aksine, bu yeni M5 sınıfının bir kısmını koruyor gibi görünüyor. Selefi, herhangi bir iyi M otomobilinin saldırganlığını hala korurken.

Önden bakıldığında, genel tasarım yakın zamanda yenilenen 3 Serisine biraz benziyor. Neyse ki uzunlarından daha geniş olan normal boyutlu böbrek ızgaralarına sahip gibi görünüyor. Yeni 3 Serisi’nden ilham almış gibi görünen bir diğer özellik de büyük merkezi giriş.

REKLAM ALANI

Başka yerlerde M5, 3 Serisi’ndekileri anımsatan eğimli, düz kenarlı farları gösterir. Bu aydınlatmalar, alttan ziyade farın üst kısmını saran “halo” DRL’lere sahiptir, ancak kamuflaj nedeniyle, DRL imzasının yeni 5er’de hangi yöne gideceği belirsizdir.

BMW serisindeki hemen hemen her otomobil gibi, arka farlar da L şeklinden tek bir çizgiye dönüştü ve özellikle bu olanlar, yeni 7-Serisi’nden bazı ipuçlarını ödünç alabilirmiş gibi görünüyor . Arkadaki diğer dikkat çekici öğeler arasında büyük dörtlü egzoz boruları ve yontulmuş tampon yer alıyor.

Aracın yan tarafına doğru hareket ederken, bu günlerdeki trend gibi, otomobilin karakter çizgilerinin çoğu biraz yumuşatıldı. Diğer küçük detaylar arasında gömme kapı kolları, agresif yan etekler, M yan aynalar ve Hoffmeister kıvrımının korunması yer alıyor. M2, M3 ve M4 ile tam olarak aynı olmasa da benzer tasarıma sahip ayrık kollu jantları da görebiliriz.

Bu yeni M5’teki eski modele kıyasla en büyük değişikliklerden biri, elektrifikasyonun eklenmesi. Beklenen güç aktarma sistemi, XM Label Red’de bulunan kurulumdan farklı olarak, bir elektrik motoruyla eşleştirilmiş 4.4 litrelik çift turboşarjlı bir V8 olacak . Bu araçta sistem toplam 738 hp güç ve 997 Nm güç üretiyor ancak M5’in 790 hp üreteceği tahmin ediliyor. 8 ileri otomatik şanzımanla dört tekerleğe üretilen güç aktarılacak.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ