Continental, BYD Atto 3 Elektrikli SUV için Orijinal Ekipman Onayını Aldı

Continental, BYD Atto 3 Elektrikli SUV için Orijinal Ekipman Onayını Aldı
  • Genel
  • 30 Mayıs 2023 14:58
  • 0
  • A+
    A-

Dünyanın en büyük 10 elektrikli araç üreticisinden 9‘unun, orijinal ekipman lastik üreticisi olarak tercih ettiği Continental, BYD Atto 3 Elektrikli SUV için EcoContact 6 Q premium lastiklerin 18 inç ebatında dünya çapında orijinal ekipman onayını aldı. EcoContact 6 Q premium lastikler, Atto 3 gibi elektrikli araçlarda tercih edilen son derece sessiz ve enerji tasarruflu sürüş için tasarlandı.

Çin’in en büyük otomobil üreticilerinden BYD, tamamen elektrikli Atto 3 modeli için Continental lastiklerini dünya genelinde orijinal ekipman olarak onayladı. Kompakt SUV, 18 inç EcoContact 6 Q premium lastiklerle fabrikadan çıkacak. 

EcoContact 6 Q, son derece sessiz ve enerji tasarruflu sürüş için tasarlandı. Araç hareket halindeyken enerji emilimini en aza indirerek sürtünme ve yuvarlanma direncini azaltan bir kauçuk bileşimi, EcoContact 6 Q için özel olarak geliştirildi. Continental mühendisleri, lastik sırtını da iyileştirerek yuvarlanma gürültüsünün azalmasına yardımcı oldu. 

REKLAM ALANI

Kısa fren mesafelerine ek olarak premium lastik, kuru ve ıslak yollarda olağanüstü yol tutuşu ve yüksek hızlarda dahi mükemmel viraj dengesi sunuyor. Continental mühendisleri, 10 yılı aşkın bir süredir güvenlikten sıfır ödün vererek daha düşük yuvarlanma direnci, düşük yuvarlanma gürültüsü ve uzun hizmet ömrü elde etmek için lastiklerini optimize ediyor. Bunun neticesinde Continental tarafından geliştirilen tüm lastikler yalnızca elektrikli araçların özel ihtiyaçlarını karşılamakla kalmıyor, uzun vadede içten yanmalı motorların emisyonlarının azaltılmasına da yardımcı oluyor. 

EcoContact 6 Q, 235/50 R18 101V XL, çok sayıda ülkede BYD Atto 3 modeli için onaylandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ