Toyota, Tokyo’da Üç Özel RAV4 PHEV’i Sergileyecek

Toyota, Tokyo’da Üç Özel RAV4 PHEV’i Sergileyecek

Toyota’nın makinelere odaklanan bir yan kuruluşu olan Toyota Industries, 2023 Tokyo Auto Salon’da özelleştirilmiş RAV4 PHEV modellerinden oluşan bir üçlü model serisi  getireceğini açıkladı

Dünyanın en büyük forklift üreticisi Toyota Industries, Tokyo’daki serisinin monotonluğunu gidermek için Japonya’daki Nagakusa Fabrikası’ndaki RAV4 üretiminden de sorumlu. Toyota RAV4 PHEV Adventure PKG, üretim özelliklerine sahip Adventure kaplamasıyla neredeyse aynı görünüyor, bu yüzden herhangi bir özel parçaya sahip olup olmadığını gerçekten bilmiyoruz. OffRoad PKG, özel iki tonlu bir görünüm, bir Yakima tavan rafı, off-road tekerlekler, kırmızı çamurluklar, ön tamponda ekstra LED’ler, yan eşiklerde koruyucu kaplama ve yan tarafa monte edilmiş bir tank içeren başka bir tasarım detaylarıyla geliyor.

Son olarak, Sporty PKG yol odaklı bir seçenektir. Bodykit, sahte girişlere sahip sportif bir ön tampon uzantısı, tekerlek kemerlerinde ve yan eşiklerde gövde renginde kaplamanın yanı sıra bir dizi daha büyük çaplı janttan oluşur. İki tonlu dış yüzey, gümüş bir gölgeyi tavan, ayna kapakları ve alaşım jantlar için siyah bir kaplama ile birleştirir. Bu parçalar, yakın zamanda ortaya çıkan AB özellikli Toyota RAV4 GR-Sport’tan elde edilmiş gibi görünüyor, ancak sarı göstergeli LED farlar ABD spesifikasyon modelinden geliyor.

Her üç araç da 2,5 litrelik benzinli motor ve çift elektrik motorunu birleştiren stok plug-in hibrit güç aktarma organı ile donatılmıştır. RAV4 serisinin en güçlü varyantı olan PHEV, kombine de 302 hpgüç üretecek. Güç, standart E-Four AWD sistemi aracılığıyla dört tekerleğe de iletilir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ