Alfa Romeo Disco Volante Hommage yeniden tasarladı

Alfa Romeo Disco Volante Hommage yeniden tasarladı
  • Genel
  • 3 Şubat 2022 09:00
  • 0
  • A+
    A-

Bu hikaye, tasarımcı Bekin Ajvazi’nin Alfa Romeo veya Carrozzeria Touring Superleggera ile ilgili olmayan veya bunlar tarafından onaylanmayan bağımsız illüstrasyonlarını içerir.

Birkaç yıl önce, Carrozzeria Touring Superleggera , 8C Competizione’a dayanan çarpıcı Alfa Romeo Disco Volante Spyder’ı tanıtmıştı. Otomotiv tasarımcısı Bekin Ajvazi, 1950’lerdeki orijinal Disco Volante’nin yanı sıra bu modelden de ilham alarak sansasyonel görünen yeni bir model yarattı.

Otomobilin dış şekli, öncüllerinden bariz tasarım ilhamı alıyor. Ajvazi şık gündüz sürüş farlarına sahip bir çift dairesel far yarattığı için ön kısım özellikle dikkat çekiciydi. Ayrıca bir Alfa Romeo ön ızgarası ve motoru soğutmaya yardımcı olmak için bir çift büyük hava girişi de modelde yer alıyordu.

REKLAM ALANI

Motordan bahsetmişken Ajvazi, hayalindeki Disco Volante’yi İtalyan otomobil üreticisinin 1979 ve 2005 yılları arasında ürettiği ikonik Busso V6 ile taçlandırdı. Bu motorun kapasitesi on yıllar boyunca arttı ve en güçlü, 3,2 litrelik görünümünde, otomobiller için performans vaat ediyordu. Bu performans verileri ise 247 hp güç ve 300 Nm tork olarak belirlenmişti.

Arabanın en sevdiğimiz açısı ise yan bölümüydü. Orijinal Disco Volante gibi, ön çamurluğun bir kısmı tekerleğin üzerine uzanıyor ve bu detay otomobili yolda daha çok dikkat çeken bir araç yapma yonlunda önemli bir adım olmuş. Son olarak, önden motorlu spor otomobilin arkasında basit dairesel LED arka lambalar, tamponun altına yerleştirilmiş üçüncü bir fren lambası ve belirgin bir difüzör bulunuyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ