Yeni Nesil Elektrikli Dev ; BMW İX

Yeni Nesil Elektrikli Dev ; BMW İX

BMW’nin yeni amiral gemisi İX kendini gösterdi. Kasım 2021′ den itibaren yollara çıkacak olan Yeni İX; büyük tasarımı, oldukça geniş iç hacmi, yeni nesil BMW tasarım çizgisi ve emisyonsuz sürüş keyfiyle ön plana çıkıyor.

iX xDrive50 ve İX xDrive40 olarak 2 farklı versiyonla piyasaya çıkacak olan Yeni İX ; xDrive 50’sinde 385 kW/523 hp , xDrive40’ında ise 240 kW/326 hp’lik güç seçenekleriyle sürücüsünün beğenisine sunulacak. Yüksek derecede verimlilik için son teknoloji pil hücresi teknolojisiyle üretilen Yeni İX , xDrive50 modelinde kullanıcısına tam şarjla 630 kilometreye kadar menzil sunarken bu durum xDrive40’da ise 425 kilometreye düşüyor.

Sürüş konforu, aerodinamizm ,klasikleşmiş ve futuristik tasarım çizgisini harmanlayan ve sportif kimliğini de ön plana çıkaran Yeni İX hem iç hem dış kısımda sürücüsüne premium hissini sonuna kadar yaşatıyor. İç mekanda BMW’nin önceki ”İ” serilerinden esintilere sahip direksiyon, yol bilgisayarı ve multimedya ekranı tasarımı bizi karşılıyor.

Oldukça geniş olan yaşam alanında sade ve modern çizgiler kendini belli ediyor. Yekpare şekilde direksiyon hizasından yolcu koltuğunun başlangıcına kadar uzanan uzunca bir ekranın altında yine tek parça hissi veren klima çıkışları yer alıyor.

Dış kısma geçecek olursak son yıllarda geçiş yapılan yeni böbrek tasarımı bizi önden karşılıyor. Önceki BMW’lere nazaran enlemesine kısalıp boylamasına uzayan tasarım imzası böbreklerin Yeni İX’de çok şık durduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Arka kısımda dikdörtgenimsi far tasarımı modern araca modern bir hava katıyor. Hemen altında yer alan iri ve dışa doğru genişleyen arka tamponlar aracın daha da geniş görünmesini sağlıyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ