Yeni BMW X2 Karşınızda

Yeni BMW X2 Karşınızda

BMW’nin başarılı modeli X2 Dalaman’da gerçekleştirilen basın lansmanı ile tanıtıldı. Model selefine göre daha dinamik görünmeyi başarıyor. Peki, ne kadar başarılı?

Borusan Otomotiv’in Türkiye temsilcisi olduğu BMW’nin Spor Aktivite Coupé (SAC) sınıfındaki modeli Yeni BMW X2’yi Marmaris’te düzenlenen özel bir etkinlikle otomotiv basınına tanıtıldı. Yeni BMW X2 3.364.200 TL’den başlayan liste satış fiyatlarıyla Borusan Otomotiv Yetkili Satıcılarındaki yerini aldı.

40. YIL

REKLAM ALANI

Borusan Otomotiv’in bu yıl 40’ıncı yaşını kutladıklarını belirterek sözlerine başlayan Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, premium otomotiv sektöründeki örnek ve öncü rollerini daha nice yıllar başarılarla sürdürmek azminde olduklarını belirtti. Borusan Holding ve GIWA Holding’in 1984 yılında gerçekleştirdiği ortaklık neticesinde ve yalnızca BMW Türkiye distribütörlüğü ile başlayan yolculukta bugün Borusan Otomotiv Grubu çatısı altında 5 otomotiv markası, 25 Yetkili Satıcı, 46 Yetkili Servis ve 7 ayrı grup şirketi olduğunu belirten Tiftik, “Bu 40 yılda yaklaşık 420 bin yeni otomobil ve motosikleti sahipleriyle buluştururken, yaklaşık 17.650 araç kiralaması gerçekleştirdik. ” dedi.

GENİŞ YAŞAM ALANI

Bir önceki nesline göre daha sportif ve keskin çizgilere sahip Yeni BMW X2 boyutlarıyla da fark yaratıyor. Otomobil, ilk jenerasyona göre 194 mm daha uzun, 21 mm daha geniş ve 64 mm daha yüksek ölçüleriyle dikkat çekiyor. Artan boyutları Yeni BMW X2’nin aks mesafesine olumlu katkıda bulunuyor ve otomobil, kabininde önceki jenerasyona kıyasla çok daha ferah bir yaşam alanı sunarak konforlu yolculuğa imkan tanıyor.

DİNAMİK TASARIM

BMW markasının yaratıcısı olduğu SAC formu, Yeni BMW X2’nin önden arka kısmına doğru uzayan ve alçalan tavan yapısıyla yan profilde vurgulanıyor. Özellikle M Sport tasarım ile daha sportif bir görünüm kazanan Yeni BMW X2, yeniden tasarlanan arka aydınlatma grubu ve görünmeyen egzoz çıkışlarına sahip difüzörü ile dikkat çekiyor.

HANGİ MOTORLAR İLE GELİYOR?

Üç silindirli benzinli-mild hybrid güç ünitesine sahip Yeni BMW X2 sDrive20i, 48V teknolojili motoru sayesinde 170 beygir güç üretirken, WLTP normlarına göre 6-6,5 lt / 100 km yakıt tüketimi sunuyor. 7 ileri çift kavramalı şanzımanla kombine edilmiş bu ünite hem geleneksel sürüş keyfini hem de yakıt ekonomisini beraberinde getiriyor.

Tamamen elektrikli Yeni BMW iX2 eDrive20, ön aksta yer alan elektrik motoru ile 204 beygir güç 250 Nm tork üretiyor. 0-100 km/s hızlanmasını 8,6 saniyede tamamlayan otomobil, tam dolu bataryalarıyla 478 km’ye varan menzili kullanıcısına sunuyor. Yeni BMW iX2 eDrive20 130 kW DC Şarj teknolojisi ile 29 dakikada yüzde 80 batarya doluluğuna ulaşabiliyor. Opsiyonel olarak sunulan AC Charging Professional donanımı ile AC akımda 22 kW şarj hızı desteği sunan Yeni BMW iX2 eDrive20, bataryaların %0-100 dolumunu yaklaşık 3 saat 45 dakikada tamamlayarak esnek kullanıma da imkan tanıyor.

NASIL HİSSETTRİYOR?

BMW x2’yi Marmaris’in zorlu yollarında kullanmak oldukça keyifliydi. Yenilenen model hem konfor hem de dinamizm konusunda level atlamış durumda. Başarılı bir başlangıç fiyatıyla gelen otomobil özellikle tüm bu özellikleriyle fazlasıyla ilgi görecektir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ