Tesla, lüks şampiyon olma yarışında BMW’nin önüne geçti

Tesla, lüks şampiyon olma yarışında BMW’nin önüne geçti

BMW , 2021’de en üst sıralarda kalmayı başardığında Tesla, Amerika’nın önde gelen lüks otomobil markası olmayı kıl payı kaçırdı , ancak ilk rakamlar EV şirketinin 2022 zaferine doğru ilerlediğini gösteriyor.

Experian’dan gelen yeni rakamlar, Tesla’nın Ocak satış kayıtlarının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 49 gibi etkileyici bir artışla toplam 37.162 araca yükseldiğini gösteriyor. Bu, BMW için yüzde 8.2 artışla 30.563 adede denk geliyor. Tesla’nın performansı, yalnızca tamamen elektrikli araçlar sattığını düşündüğünüzde etkileyici görünüyor. Diğer markalarla ortak olarak BMW’nin çetelesi, içten yanmalı motorlu araçları ve hibritleri de içerir.

BMW, Experian’ın en son veri açıklamasıyla hayal kırıklığına uğrayan tek eski otomobil üreticisi olmayacak. Rakamlar, Lexus kayıtlarının Ocak ayında yüzde 6 düşerek 24.843’e düştüğünü gösteriyor, ancak en büyük kaybeden Mercedes oldu, bu rakam yüzde 20 düşüşle sadece 22.022’ye düştü. Tesla’nın erken bir liderlik aldığı haberi Tesla veya BMW için büyük bir sürpriz olmayacak. BMW , 2021’de Tesla’nın 342.412’sine kıyasla toplam 347.453 araç kaydederken, Amerikan şirketinin kayıtları o yıl 2020’ye göre yüzde 71 arttı, ancak BMW’ninki yalnızca yüzde 24 büyüdü.

Automotive News’in vurguladığı gibi, Tesla’nın 2022’yi bir rakam yılı yapmasına yardımcı olabilecek, yeni bir Teksas tesisi de dahil olmak üzere kendi lehine birçok avantajı var. Ayrıca Fremont’undaki üretimi artırmayı planlıyor. Fabrika 600.000 adet kadar yükselecek. Experian’ın sayı artışından gelecek diğer ilginç külçeler arasında Ocak ayında EV kayıtlarında yüzde 62’lik bir artış var.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ