Mercedes-AMG E53e Hybrid kameralara yakalandı

Mercedes-AMG E53e Hybrid kameralara yakalandı
  • Genel
  • 11 Mart 2022 13:00
  • 0
  • A+
    A-

Mercedes, casus fotoğrafçılara yaklaşmakta olan E53e hibridi yakalama fırsatı sundu. Yeni nesil E-Serisi’nin AMG varyantını İskandinavya’da test ediyor.

Mercedes-AMG E53e bir benzin istasyonunda görüldü, bu nedenle casus fotoğrafçılar, tüm gövde kamuflaj sargısı altında daha fazla tasarım detayını ortaya koyan bazı yakın çekim fotoğraflar da çekme şansı yakaladı. Gövde ve genel silüet oldukça tanıdık ve Mercedes tasarımcılarının mevcut E-Serisi nesline kıyasla evrimsel bir yaklaşım benimsediği görülüyor.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, AMG E53 , daha küçük varyantlardan farklı bir ızgara alır, ancak bu prototip, beklediğimiz gibi bir Panamericana dış şekline sahip değildir. Ayrıca, kaplamadaki deliklerin önerdiği gibi daha belirgin bir ayırıcı ve daha büyük işlevsel girişlere sahip daha agresif ön ve arka tamponlara modelde yer verilmiş. Arkada, muhtemelen AMG markalı E53e ve E63e performans varyantları için ayrılmış olan tampondan çıkıntı yapan dörtlü egzoz borularını görebiliyoruz .

REKLAM ALANI

Model, önde 265/40R20 ölçülerinde Michelin Pilot Alpine 5 kış lastikleriyle sarılmış 20 inçlik bir jant seti ile donatılmıştır. Garip bir şekilde prototip, ön aksta klasik AMG çift beş kollu tasarım ve arkada farklı bir siyah kaplamalı çok kollu tasarım ile uyumsuz jantlar takıyor. Yeni tekerlekler, kırmızı boyalı kaliperlere sahip daha büyük çaplı delinmiş fren disklerini saklıyor. Normal E-Serisi gibi görünen bir egzoza sahip değildi, ancak performans odaklı AMG dörtlü yuvarlak egzoz borularını daha çok ön plana çıkarıyor.

AMG ayarlı güç aktarma organıyla ilgili ayrıntılar şu anda az olsa da, sol taraftaki diğer taraftaki benzin kapağıyla aynı görünen ekstra kapak, resimdeki aracın bir plug-in hibrit olduğu anlamına gelebilir. Gerçekten de Mercedes-AMG E53e’nin dört silindirli bir motoru elektrik motorlarıyla birleştiren ve önceki modellere göre daha fazla birleşik güç çıkışı sağlayan elektrikli bir aktarma organına sahip olduğu gelen söylentiler arasında. Mercedes-Benz E-Serisi’nin ilk çıkışının 2023’te E53e ile birlikte yapılması bekleniyor, amiral gemisi E63e ise muhtemelen daha sonraki bir tarihte gelecek.  Model, ICE ile çalışan bir alternatif olarak benzer boyutta ve tamamen elektrikli  Mercedes-AMG EQE 53 4MATIC+ ile birlikte satılacak.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ