2022 Skoda Slavia kameralara yakalandı

2022 Skoda Slavia kameralara yakalandı
  • Genel
  • 15 Eylül 2021 08:52
  • 0

Skoda, Çek Cumhuriyeti’nde test ettiği modeli ile kameralara yakalandı. Bu model yeni bir sedan otomobilin habercisi oldu.

Yeni Fabia ile MQB A0 platformunu paylaşan B-Segment sedan otomobilin, Slavia adını taşıması bekleniyor. Son haberlere göre 2021’in sonundan önce model basına tanıtılacak. Hindistan’a yönelik olmasına rağmen Slavia’nın Skoda için küresel bir model olacağı bildiriliyor. İsim ilk olarak Scala C-Segment hatchback’i temel alan iki kişilik bir örümcek olan 2020 Skoda Slavia konseptinde ortaya çıktı. Prototipten farklı olarak, üretim Slavia, Fabia’nın  daha uzun gövdeli ve daha büyük bagajlı sedan versiyonu olacak. VW Group halihazırda çok benzer bir model sunuyor – VW Polo’nun dört kapılı versiyonu olan VW Virtus.

Avrupa’da test edilmesine rağmen, kamufle edilmiş prototip sağdan direksiyonluydu çünkü Slavia Hindistan pazarına yönelik olacak. Tasarım açısından model, evcilleştirilmiş bir görünüm için Skoda’nın en son tasarım dilini içeriyor. Farlar ve ızgara Skoda Fabia ile aynı görünüyor, ancak profildeki karakter çizgileri ve uzatılmış arka uç, birkaç gövde panelini paylaşabileceği VW Virtus’a çok benziyor.

Motor yelpazesinin, 94 hp veya 109 hp güç üreten turboşarjlı 1.0 TSI üç silindirli bir motor seçenekleri oluşturuyor. Beş vitesli veya altı vitesli olarak sunulan öodel, gücünü ön tekerleklerden yere aktaracak. İsteğe bağlı yedi vitesli DSG’li şanzıman da müşterilere sunulacak. Daha güçlü bişeyler arayanlar ise 1.5 litrelik 150 Hp gücünde seçeneği tercih edebilecek.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ