Makyajlı 2022 Ford Fiesta kameralara yakalandı

Makyajlı 2022 Ford Fiesta kameralara yakalandı
  • Genel
  • 24 Ağustos 2021 14:00
  • 0

Ford Fiesta, Avrupa’nın en popüler süper minilerinden biridir ve pazarda dört yıl geçirdikten sonra artık uygun bir yenileme için hazır görünüyor.

Casus fotoğrafçılar yaklaşan Fiesta makyajının iki prototipini görüntülemişlerdi. Şimdi ise daha az kamuflajlı bir versiyon kameralara yakalandı. Mevcut Ford Fiesta 2017’de görücüye çıktı ve 2020’de yarı hibrit EcoBoost motor, bağlantı ve güvenlik özellikleri de dahil olmak üzere bir dizi yükseltme aldı. Bu sefer Ford, Fiesta’yı rekabete karşı taze tutmak için kollar sıvandı.

Casus fotoğraflarda yaklaşmakta olan modelin iki versiyonu vaat ediliyor. Bunlar: Trend ve ST-Line. Her iki versiyonda iddialı geliyor ve yeni LED grafiklere sahip yeniden tasarlanmış farlarıyla da dikkat çekiyor. Ayrıca eskisinden daha büyük görünen yeni bir ızgarada ön bölümde bize merhaba diyor. ST-Line varyantında ise, petek ızgaralı farklı bir tampona ve daha karmaşık hava girişlerine yer verilmiş. Kaput tasarımı da elden geçirilmiş ve artık daha iddialı. Arkada, sadece ST-Line modelinde olan daha koyu LED stoplar dikkatlerden kaçmıyor.

Garip olan, her iki prototipin de üç kapılı olması.  Ford’un makyajlı Fiesta’da muhtemelen hem üç kapılı hem de beş kapılı gövde stillerini koruyacak. Bu, onu daha pahalı MINI Hatch’in yanında bu tür bir seçim sunan iki B-Segmenti araçtan biri yapacak.

Motorlara gelince, 123 hp ve 153 hp güç sunan üç silindirli 1.0 EcoBoost Hybrid’in 48 volt hafif hibrit teknolojisiyle kalması muhtemel. Yalnızca ICE seçenekleri aşamalı olarak kaldırılabilir. Yakın zamanda İngiltere serisinden çıkarılan 1.5 TDCi dizelden emin değiliz. Güncellenen Ford Fiesta’nın 2022’nin başlarında piyasaya sürülmek üzere yıl sonundan önce tanıtılması bekleniyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ