Hyundai Sonata yeniden mi tasarlanacak?

Hyundai Sonata yeniden mi tasarlanacak?

2019’da tanıtıldığından beri, en son Hyundai Sonata’nın stili bir tartışma konusu haline gelmişti. Arabanın başlangıçta 2023 model yılı civarında bir makyaj yapması planlanıyordu ancak, yeni bir rapor arabanın tamamen elden geçeceği yönünde olduğunu bize anlatıyor.

Rapor , haberin Hyundai’deki dahili bir duyurudan geldiğini iddia eden Auto Post’tan geliyor . Otomobil üreticisinin Kore iç pazarındaki Sonat satışlarının düşük olması, otomobilin tasarımına bağlı tutuluyor. Sonata’nın daha ayırt edici stiline yönelik çalışmalar biraz geri tepmiş gibi görünüyor.  Auto Post ayrıca, diğer Hyundai ve Kia modellerinin talebi karşılamakta zorlandığını iddia ederken, fabrikalarında Ağustos ayında üretilen 1.200 benzinli ve LPG’li Sonata’dan sadece 506’sının tahsis için talep edildiğini bildirdi.

Bunu çözmek için, 2023 model yılı civarında yapılması planlanan makyaj yerine, tam bir yenilenme şimdilik gündeme alındı. Değişikliklerin öncelikle estetik olması bekleniyor ve mevcut güç aktarma seçeneklerinin büyük olasılıkla değişmeden kalması bekleniyor. Bununla birlikte, otomobil Hyundai’nin daha yeni teknik özelliklerinden bazılarını kazanabileceği bile iddia ediliyor.

REKLAM ALANI
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ