Skoda Scala makyajlanacak mı?

Skoda Scala makyajlanacak mı?
  • Genel
  • 21 Eylül 2021 09:00
  • 0
  • A+
    A-

Skoda Scala diğer kardeşlerine göre nispeten daha yeni. Ancak casus fotoğraflardan oluşan bir dizi görüntü modelin makyajlanacağı sinyalini bizlere verdi.

C-Segment hatchback olarak sınıflandırılmasına rağmen, Scala aslında yeni nesil Skoda Fabia’da kullanılan MQB A0 platformunun uzatılmış bir versiyonuna dayanıyor  ve yakın zamanda makyajlanan VW Polo  ve  Seat Ibiza ile de aynı platformu paylaşılıyor. Bununla birlikte, 4.362 mm uzunluk ile yukarıda bahsedilen modellerden oldukça uzundur ve kendisini bütçe odaklı bir VW Golf rakibi olarak konumlandırır.

Prototipin kamufle edilmiş bölümlerine bakılırsa, makyajlı Scala, biraz farklı hava girişlerine sahip yeniden tasarlanmış bir ön tampona ve tampona monte üniteleri eski haline getiren yeni far grafiklerine sahip olması bekleniyor. Dinamik dönüş sinyallerine sahip LED üniteleri bulunan arka kısımda değişiklikler daha sınırlı olacaktır.

REKLAM ALANI

Scala, geniş kabin ve cömert kargo alanı ile tanınıyordu. Ayrıca yumuşak dolgulu malzemelerle oldukça modern bir gösterge paneli, isteğe bağlı bir 10,25 dijital gösterge paneli ve 9,2 inç büyüklüğe sahip bir bilgi-eğlence dokunmatik ekranı da modelde sunuluyor. Tüm bunların güncellenmiş yazılım, yeni trim seçenekleri modelde yerini alacak. Daha küçük Fabia’da tanıtılan daha fazla Simply Clever aksesuarı Scala’da da yer alacak.

Motor yelpazesi açısından, güncellenen Scala’nın hem 1.0 TSI üç silindirli hem de 1.5 TSI dört silindirli benzinli motorla geleceği düşünülüyor. Bunun yanında CNG seçenekli G-Tec’in 1.0 TGI versiyonunun korunması bekleniyor. Daha spesifik olarak, turboşarjlı üç silindirli 1.0 TSI’nin mevcut versiyonu en güçlü görünümünde 115 Bg olarak gelmesi bekleniyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ