Hem Ekonomik Hem Güvenli Fiat Egea Sedan Hibrit

Hem Ekonomik Hem Güvenli Fiat Egea Sedan Hibrit
  • Test
  • 15 Aralık 2023 05:14
  • 0
  • A+
    A-

Türkiye’nin en çok tercih edilen modellerinden olan Egea, Türkiye’de en çok tercih edilen versiyonu olan sedan karoser ile karşımızda. Yeni hibrit motor artık daha gelişmiş güvenlik donanımlarıyla da satın alınabiliyor.

Egea ailesi yeni seçenekleriyle karşınızda. Geniş aile olan ve arazide de başarılı işler yapmak isteyen ailelere Cross Wagon versiyonu hizmet veriyor. Ön yüzde ufak değişim yaşayan model, Cross eklentisiyle çamurluk dodiklerine ve kapı altı eklentilere kavuşuyor. Ön ve arka tamponda sunulan eklentileri de es geçmemek gerek. Arka bölümde geniş bir bagaja açılan kapak var. Bagaj hacmi ise 520 litre olarak belirlenmiş.

MODERN KOKPİT

REKLAM ALANI

Kokpitte il olarak yeni tasarım direksiyon simidi dikkat çekiyor. Ancak direksiyon üzerindeki logo eski logo ile birebir aynı. Dışarıdaki logoların yeni buranın eski logo olması biraz garip. Dijital gösterge paneli oldukça güzel.  Grafikleri de başarılı olan bu ekranın hemen yanında büyük multimedya ekranına da yer verilmiş. Vites önünde ve kapı iç ceplerinde yeteri kadar alan sunulmuş. Önde ve arkada sunulan hacim ise oldukça başarılı. Malzeme kalitesi ve işçilik ise sınıf standartlarında. Kokpitte tek farklılık ise hibrit sistemi kontrol eden buton oluyor.

EKONOMİYE KATKISI BÜYÜK

Egea yeni 1.5 hibrit benzinli makinanın yanında, 1.0 benzinli ve başarılı 1.6 litre dizel makine ile geliyor.  Test konuğumuz olan 1.5 litre hibrit motor 130 Bg güç ve 240 Nm tork üretiyor.  7ileri otomatik şanızman ile kombine edilen model  0-100 Km/s hızlanmasını 8.6 saniyede tamamlayan model  tüketim verisi olarak ise 5.4  litre ile karşımızda.

GÜVENLİK KONUSUNDA EN DOLUSU

İleri sürüş destek sistemleri (ADAS) ile donatılan hibrit motorlu Egea, ailenin tüm üyelerinde olduğu gibi, ‘Trafik İşareti Tanıma Sistemi’, ‘Akıllı Hız Asistanı’,’ Şerit Takip Sistemi’, ‘Sürücü Yorgunluk Uyarı Sistemi’, ‘Akıllı Uzun Far’ gibi güvenlik donanımlarını Urban (orta) donanım seviyesinden itibaren seçilebilir hale getiriyor. Hayatı kolaylaştıran “Anahtarsız giriş ve çalıştırma”, “kablosuz akıllı telefon şarjı”, “kablosuz multimedya bağlantısı” ve ‘Kör Nokta Uyarı Sistemi’ ile (Sedan gövde tipinde) “otomatik bagaj açma sensörü” gibi özellikleri ise yine Lounge versiyonunda sunulmaya devam ediliyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ