GP Kompozit “Uçan Motosiklet” prototipini ortaya çıkardı

GP Kompozit “Uçan Motosiklet” prototipini ortaya çıkardı
  • Genel
  • 15 Mart 2022 09:27
  • 0
  • A+
    A-

GP Kompozit, “Uçan Motosiklet” prototipini ilk kez İtalya’da EICMA Fuarında tanıttı.

Motosiklet kullanıcıları için bütün Motosiklet Markalarına kişisel tercihler ve farklı ihtiyaçlar için aksesuarlar üreten GP Kompozit, Dünya da E-Ticaret üzerinden satışa başladı. Motosiklet dünyasının en iyi aksesuar üreticilerinden biri olan GP Kompozit, “Uçan Motosiklet” prototipini de İtalya’da EICMA Fuarında tanıttı.

 Motosiklet kullanıcıları için; Ön Cam siperliği”, Deflektör, Motor Koruma Demiri (Crash Bar), Çanta Taşıyıcılar, Navigasyon Tutucu, Radyatör Koruması, Bacak Koruması, Çamurluk, Ayna aksesuarları, Far koruyucu ve Çamur Sıyırıcılar, Motosiklet Sehpaları gibi onlarca farklı ürün sunan GP Kompozit, tüm Motosiklet marka ve modellerine yönelik koruyucu tasarımlarıyla dünyada öncü firmalardan biridir.

REKLAM ALANI

 GP Kompozit, Motosiklet kullanıcıları için “Tailor Made” olarak tanımlanabilecek özel tasarımlar ve seri üretimler yaparak hayatlarını kolaylaştırıyor. Motosiklet kullanıcılarının ihtiyaçlarına yönelik aksesuarları tasarlayan, üstün yazılım teknolojileri ile CNC ve kaliteli işçilik kullanarak üretilmektedir. E-Ticaret yoluyla www gpkompozit com da sergilenmekte olan ürünler, dünyada 150 ülkeye satış yapıyor. Ayrıca Avrupa ülkeleri ve Ortadoğu’da distribütörlükleri bulunmaktadır.

Havada 30 dakika kalabiliyor

GP Kompozit ekibinin tasarladığı “Uçan Motosiklet” prototipi de ilk kez EICMA İtalya fuarında görücüye çıkarıldı. Dünyanın her yerinden gelen Motosiklet tutkunlarının büyük ilgi gösterdiği “Uçan Motosiklet” prototipini incelemek isteyenler GP Kompozit standı önünde uzun kuyruklar oluşturdular.

GP Kompozit’in kurucusu Evren Alkan’ın hayali olan “Uçan Motosiklet” başlangıçta 30 dakika havada seyahat süresine sahip olacak. Evren Alkan, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu bizim hayalimiz. 2 yıldır üzerinde çalışıyoruz. Önümüzdeki ay uçuş testlerine de başlayacağız. Bu ilerleyen, yakın gelecekte böyle bir ulaşım aracı da olacak hayatımızda. Bizim böyle bir hayalimiz var. Bir de yerli Motosiklet hayalimiz var. Biz %100 yerli bir Motosiklet üretmek istiyoruz. Bu Uçan Motosiklet ’de aslında bir diğer hayalimiz. Bunlar Ar-Ge projelerimiz. Motosiklet sektörü büyüyen bir sektör ve sadece Türkiye’de değil, dünyada büyüyor. GP Kompozit olarak, pazarımızı sadece satış yaparak değil, yeni ürünler, yeni tasarımlar, yeni Ar-Ge projelerini sektöre kazandırarak da motosiklet sektörünü büyütmek istiyoruz”.

 “Uçan Motosiklet”, uçak endüstrisinde kullanılan Karbon Fiber hammaddesinden üretildi. Bir yolcu dahil toplam 180 Kg taşıma kapasitesi olan “Uçan Motosiklet ‘in pervaneleri de Karbon fiber malzemeden üretiliyor. Şimdilik Tek kişilik olarak tasarlanan ve  2022’de uçuş testlerine başlanacak olan “Uçan Motosiklet”in maksimum hızı 120 km, yerden yükselme hızı ise 30 metre olarak tasarlandı. Elektrikli batarya ile çalışacak olan “Uçan Motosiklet”in batarya dolum süresi 4 saat.

“Farklı ihtiyaçlara özel ürünler yapabiliyoruz!”

GP Kompozit’in kişiden kişiye, markadan markaya, modelden modele değişen tüm ihtiyaçlara yönelik özel ürünler tasarlayıp ürettiğini anlatan GP Kompozit CEO’su Taner Önen, “Örneğin, Motosikletle uzun yola gittiğinizde direksiyon veya gidon alçak olduğu için insanların beli ağrıyordu. Ona yükseltici bir parça tasarlayıp ürettik, insanların motorların daha dik durmasını ve bel ağırsı yaşamamasını sağladık. Mesela, arka tekerde bazı Motosikletlerde çamurluk yoktu. Bu çamurluk olmayınca, çamurlu yolda çantaları veya kıyafetleri kirleniyordu. Bu Motosikletler için kullanıcının boyuna, motosikletin yapısına uygun, Motosikletin aerodinamik yapısını ve görsel tasarımını bozmayan arka çamurluklar tasarladık ve üretmeye başladık” dedi.

150’den fazla ülkeye aylık 20 binin üzerinde Motosiklet aksesuarı parçası sattıklarını söyleyen Taner Önen şu bilgileri verdi: “Tüm E Ticaret kanallarında satış yapıyoruz. Amazon, Aliexpress gibi büyük Pazar yerlerinin hepsinde varız. İtalya pazarını çok önemsiyoruz. GP Kompozit olarak İtalya’da Motosiklet kullanıcılarının ihtiyaçlarını ve isteklerini karşılayacak ürünler sunuyoruz. Önümüzdeki bir yıl içinde İtalya’da daha aktif olmak istiyoruz”.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ