Gençlerin Sevgilisi Olacak mı?

Gençlerin Sevgilisi Olacak mı?

Seat’ın başarılı modellerinden olan Leon, yeni tasarımıyla tekrar karşımızda. Tasarım konusunda her zaman iddialı olan Leon, yeni haliyle de dikkat çekiyor.

Tasarıma baktığımızda model oldukça sportif görünüyor. Renk kartelasında otomobil can alıcı renkler sunuyor. Keskin hatlarıyla otomobil sportif tasarımını daha çok ön plana vuruyor. Arka bölümde LED stoplar dikkat çekiyor. Farlarda kullanılan LED aydınlatmalarda otomobilin önden görünüşünü çekici yapıyor. Leon 4368 mm uzunluğa, 1799 mm genişliğe, 1442 mm yüksekliğe sahip. Modelin bagaj hacmi 380 litre.

Geniş İç Mekan

REKLAM ALANI

Kokpit yeniden tasarlandı. Oldukça teknolojik görünen model, ambians aydınlatmalarıyla da iç mekanı renklendiriyor. Koltuklar oldukça sportif. Yan destekleri yeterli seviyede. Baldır desteği yeterli değil. Eşya gözleri konusunda model cömert. Orta konsolda ve kapı içlerinde fazlasıyla alan size sunuluyor. Arka bölüme geçtiğimizde ise baş ve diz mesafesi yeterli.

Performans Üst Seviyede

Modelde 1.5 litrelik turbo benzinli makine yer alıyor. Bu motor 150 Bg güç ve 250 Nmtork değeri üretiyor. 0-100 hızlanmasını model 8.5 saniyede tamamlarken, modelin maksimum hızı 217 km/s. 7 ileri DSG şanzıman ile kombine edilen model, özellikle ara hızlanmalarda yeterli performans sağlıyor. Modelin tüketim verisi 5.5 litre. Reel kullanımda model 7.5 litrelik bir tüketim değerine sahip.

Yalıtım ve Yol Tutuş Nasıl ?

Modelde yol tutuş üst seviyede. Limitleri zorlandığında model önden kayma yaşanıyor. Ancak ESP sisteminin anında müdahalesi ile otomobil rafine bir yol tutuş karakteri sunuyor. Yol sesini çok iç mekana yansıtan model, rüzgar sesini başarılı bir şekilde absorbe ediyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ