Chery son çeyrekte geliyor

Chery son çeyrekte geliyor

Çin’li otomotiv devi Chery, 2022 yılı sonunda Türkiye pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Chery 3 farklı sınıfta, 3 SUV modeliyle pazara girecek.

Çin otomotiv endüstrisinin 1 numaralı ihracat markası olan Chery, 2022 yılında Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor. Chery ilk etapta, ACTECO serisi, 1,6 lt’lik benzinli motorlarla donatılmış 3 SUV modelini Türkiye pazarına sunacak. Bu modeller şu şekilde belirlenmiş; sportif coupe SUV modeli olan ve geçen yıl Guanzghou fuarında tanıtılan Omoda 5, 5 koltuklu kompakt, SUV Tiggo 7 ve 7 koltuklu orta boy SUV Tiggo 8.

Bu üç modelin satışlarına yılın son çeyreğinde başlanması planlanıyor. Bu döneme kadar olan süre içerisinde ise otomobillerin homologasyon başvuruları, bayi ve satış sonrası teşkilatının oluşturulması çalışmaları tamamlanacak.

REKLAM ALANI

Chery’nin marka DNA’sının 2 temelinden birini yüksek teknoloji, diğerini ise moda yaratacak tasarım anlayışı oluşturuyor. ACTECO motor ailesi Çin’in “En İyi 10 Motor”u arasına girme başarısını kazandı. Omoda 5 ile ise Chery tasarımcıları, “Art in Motion” olarak adlandırılan ve akıcı çizgilerden oluşan tasarım felsefesini hayata geçirdiler.

Çin’de on sekiz yıldır üst üste en yüksek binek otomobil ihracat hacmini gerçekleştiren Chery, temel teknolojiler konusunda Ar-Ge faaliyetlerine odaklanmakta olup, 20.794 patent başvurusunda bulunmuş ve 13.153 patent onayı almıştır. 24 yıllık teknolojik yenilik birikimi “Technology Chery”yi yaratmıştır.

Chery, motordan şanzımana, temel bileşenlerden platform geliştirmeye ve geleneksel otomobil teknolojisinden alternatif enerji ve akıllı ağ bağlantısı gibi yeni teknolojilere sahip. Örneğin, bir otomobilin “kalbi” olan motor teknolojisi söz konusu olduğunda, Chery bağımsız fikri mülkiyet hakları kendisine ait olan ACTECO serisi motorları geliştirdi, bu da Çin markalı yüksek performanslı motorlar alanındaki boşluğu doldurarak Çinli otomobil işletmelerinin motorlarıyla ilgili bağımsız Ar-Ge faaliyetlerinin artmasını sağladı. Şimdiye kadar, “Çinli Kalbe” sahip altı motor “En İyi 10 Motor” arasına girmiştir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ