Alpine yeni otomobilleri üzerinde çalışmaya devam ediyor

Alpine yeni otomobilleri üzerinde çalışmaya devam ediyor
  • Genel
  • 3 Şubat 2022 14:00
  • 0
  • A+
    A-

Geçen yıl, Alpine , 2026 yılına kadar tamamen elektrikli hale gelmeyi ve üç yeni aracı piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu . Bunlar arasında bir hot hatch, A110’un yeni bir versiyonu ve GT X-Over adlı bir crossover olacak.

Alpine, GT X-Over’ın şu anda A110’u üreten Dieppe fabrikasında üretileceğini ve “küçük seriler, spor ve rekabet araçlarının üretimine ayrılmış bir site” olarak faturalandırıldığını açıkladığı için bugün crossover hakkında daha fazla şey öğreniyoruz. ” Alpine’nin ayrıntıları gizli tutuyor, ancak GT X-Over’ın 2025 yılına kadar üretime geçeceğini doğruladı. Şirket ayrıca modelin “markanın rekabetçi bilgi birikimini ve grubun elektrikli araçlardaki deneyimini, spordaki tüm mükemmellik ile birleştireceğini söyledi.

GT X-Over modeli, Nissan ile geliştirilen ve sedanlardan crossover’lara kadar her şeyi destekleyecek kadar esnek olan CMF-EV platformunu kullanacak. Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakı, Ariya ve Mégane E-Tech Electric dahil olmak üzere mimariye dayalı birkaç model ortaya çıkardı. Alpine, Dieppe tesisinin Normandiya’da elektrikli araçlar üreten ilk tesis olacağını söyledi ve “segmentinde benzeri olmayan özelliklere ve donanıma sahip bir araç üretmeyi” hedeflediklerini kaydetti.

REKLAM ALANI

Bu özelliklerin ne olduğuna dair bir bilgi yok ancak Alpine, “siteyi en son CMF-EV platformuna uyarlamak ve yeni tesisler kurmak” için Dieppe’ye yatırım yapacak. Fabrikadan bahsetmişken, resmi adı Usine Alpine Dieppe’den İmalat Alpine Dieppe Jean Rédélé olarak değiştiriliyor. Elbette Rédélé, Alpine’i 1955’te kurdu ve marka, on yıl sonra Renault Grubu’nun bir parçası oldu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ