Yeni Suzuki Alto Tanıtıldı

Yeni Suzuki Alto Tanıtıldı
  • Genel
  • 2 Aralık 2021 10:00
  • 0

Birkaç hafta önce bir broşür sızıntısının ardından Suzuki, Japon pazarı için dokuzuncu nesil Alto otomobilinin ilk görüntülerini yayınladı.

Ortak adlarına rağmen, JDM özellikli Alto,  Hindistan’da ve diğer pazarlarda satılan Suzuki Maruti Alto’dan tamamen farklı bir modeldir. Yeni Alto, imza niteliğindeki iki kutulu hatchback siluetini koruyor ancak kaporta tamamen yeniden tasarlandı. Önde, 2014’te tanıtılan selefine kıyasla daha az agresif bir duruş sağlayan bir tampon ve daha yuvarlak farlar var.

Yeni modelin şekli, daha dik ön cam ve düz tavan çizgisi sayesinde daha kutu şeklindeyken, profil ve arka kısım, Ignis’ten ilham alan pencere çizgisi olmadan daha geleneksel bir şehir otomobili görünümü benimsiyor. Bu bağlamda, önceki Alto’nun alçak konumlu arka lambaları, bagajın yanlarında dik konuma getirilmiş.

İçeride, tanıdık yerleşim düzeni, yeni neslin daha çok mevcut otomobilin büyük bir güncellemesine benzediğini gösteriyor. Bununla birlikte, yeniden tasarlanan gösterge paneli, direksiyon simidi ve dört kişilik kabinde ek eşya bölmeleri gibi birçok yeni bileşen var.

Güncelleme ile birlikte otonom acil frenleme, ileri çarpışma uyarısı, şeritten ayrılma uyarısı ve uzun far asistanı gibi temel ADAS sistemleri de dahil olmak üzere daha fazla güvenlik teknolojisi getirecek. Suzuki Alto, mevcut 660cc üç silindirli benzinli motoru, marş jeneratörü ile bağlı olarak geliyor.  Lityum iyon pil paketi ile birleştiren hafif hibrit sistem, modele ekonomi vaat ediyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ