Land Rover’ın daha büyük bir Defender geliştirdiği bildirildi

Land Rover’ın daha büyük bir Defender geliştirdiği bildirildi
  • Genel
  • 14 Eylül 2021 12:45
  • 0

Land Rover, görünüşe göre, serisine daha fazla varyant ekleyerek Defender isminin başarısından yararlanmak istiyor.

2022’de beklenen daha uzun gövdeli sekiz koltuklu  Defender 130’un, söylentilere göre performans odaklı  Defender SVO’nun ve olası bir Defender pikapının yanı sıra, şirketin yaklaşmakta olan Range Rover platformuna dayalı daha lüks bir model olacağı bildirildi.

Yeni nesil Range Rover ve Range Rover Sport’un temelini oluşturacak yeni MLA platformu, boyutu, özellikleri ve ICE, PHEV ve BEV güç aktarma organlarını barındırma yeteneği sayesinde lüks bir Defender için iyi bir temel olacak.

Land Rover’ın üç model ailesi vardır – Discovery (Discovery Sport, Discovery), Range Rover (Evoque, Velar, Range Rover Sport, Range Rover Classic) ve Defender (90, 110, 130) – bu yüzden her birini genişletmeleri doğal karşılanmalı.

Motor yelpazesi, hafif hibrit ve plug-in hibrit teknolojisi ile birlikte 3.0 litrelik altı silindirli benzinli ve dizel motorlardan ve muhtemelen V8 ile çalışan bir performans varyantından oluşacak. Ayrıca, tamamen elektrikli bir versiyon yaklaşmakta olan Mercedes-Benz EQG’ye rakip olabilir. Temelleri Range Rover ile paylaşmak, daha düşük üretim ve geliştirme maliyetleri anlamına gelirken, Defender’dan ilham alan bir dış ve iç tasarım, mekanik olarak ilgili modelleri farklılaştırmaya yardımcı olacaktır.

MLA tabanlı Defender’ın 2024’ün sonlarında veya 2025’in başlarında piyasaya çıkması ve yakında 90, 110 ve 130 kılığında mevcut olacak olan Defender’ın yanında satması bekleniyor. Fiyatlandırmaya gelince, giriş spesifikasyonu yaklaşık 59.000 £ (81.483 $) ile başlayabilir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ