YENİ HONDA JAZZ e:HEV, HİBRİT PERFORMANSI VE GELİŞMİŞ TEKNOLOJİSİYLE GELİYOR

YENİ HONDA JAZZ e:HEV, HİBRİT PERFORMANSI VE GELİŞMİŞ TEKNOLOJİSİYLE GELİYOR

Küçük sınıfın en gözde modellerinden Honda Jazz yenileniyor. 2020 model Honda Jazz e:HEV, hibrit teknolojisinin yanı sıra barındırdığı donanım ve teknolojilerle sınıfının standartlarını yeniden belirlemeye hazırlanıyor.

e:HEV hibrit teknolojisi ile üç farklı sürüş modu sunan yeni Honda Jazz EV Drive modu ile şehir içi sürüşte olağanüstü bir performans sunuyor. Yeni Honda Jazz’ın 109 PS (80kW) sistem gücü ve 253 Nm tork üretimi etkileyici bir performans seviyesi sunarken, 102 gr/km (WLTP) karma CO2 emisyon salım değeri ve 4,5 lt/100 km (WLTP) yakıt tüketimi değerleri çevre dostu ve ekonomik bir yapı sergiliyor.

Araç içi bağlanabilirlik çözümleri Honda Personal Assistant dahil birçok hizmeti beraberinde getiriyor. Honda Jazz ayrıca sunduğu ‘Sihirli Koltuklar’ aracılığıyla 1.203 litreye varan bir bagaj hacmi ile fonksiyonellikte standartları yukarı çekiyor. Kapsamı genişleyen ‘Honda Sensing’ güvenlik teknolojileri ise araçta standart olarak sunuluyor.

Gelişmiş e:HEV hibrit teknolojisi

Honda bir ilk gerçekleştirerek yeni Jazz’ı Avrupa genelinde son derece gelişmiş bir hibrit güç-aktarma sistemiyle satışa sunacak. Honda’nın yeni e:HEV logosunu taşıyan yeni Jazz; sınıfının lider konfor ve fonksiyonellik özellikleriyle yüksek performans ve verimlilik seviyesini aynı potada eritmek üzere tasarlandı.

e:HEV sistemi Jazz için keyifli bir sürüş deneyimi sunmak üzere geliştirildi. Sistem iki adet elektromotor ile 1.5-litre DOHC i-VTEC benzinli motor, lityum iyon batarya kiti ve yenilikçi tek bir sabit dişli oranı sahip sabit vitesli güç aktarımından oluşuyor. Tüm bu sistem donanımları birbiriyle uyum içerisinde çalışıyor ve son derece akıcı bir sürüş deneyimi yaşatıyor.

Zekice şekillendirilen rakipsiz iç mekân

Yeni Jazz geliştirilirken önceki neslin en önemli özelliklerinden biri olan sınıfının önde gelen iç mekân değerlerini korumak için Honda mühendisleri ve tasarım ekibi yakın işbirliği içinde çalıştı. Bagaj hacmi 298 litre (koltuklar dik konumda) ile 1203 litre (koltuklar katlı) arasında değişiyor.

Söz konusu geniş iç mekân ve bagaj hacminin elde edilmesinde elektrikli güç-aktarma sisteminin şasiye zekice entegrasyonu büyük öneme sahip. Alan kazanmak için emiş sistemi, şanzıman, jeneratör ve güç kontrol ünitesi (PCU) olmak üzere birçok noktada iyileştirmeler yapıldı. Elde edilen alan sayesinde yardımcı 12V akü de motor bölmesine kendine yer bulabildi.

Yeni sezgisel bağlanabilirlik çözümleri

Yeni Honda Jazz, son derece gelişmiş araç içi bağlanabilirlik çözümleriyle donatıldı. Kullanımı kolay LCD dokunmatik ekran arayüzü, sürücünün dikkatini en az dağıtacak şekilde tasarlandı.

Düzenli olarak kullanılan fonksiyonları yönetme süresi önceki modele göre yüzde 58 oranında iyileştirilerek daha güvenli ve daha ergonomik bir yapı sunuluyor. Arayüz güncel akıllı telefonlarla benzer bir mantıkla yani sürükleme ve tıklama mantığı ile kullanılıyor. Ekran, sık kullanılan işlevlere ve ses kaynaklarına erişimi kolaylaştırmak üzere kısayollar eklenerek kişiselleştirilebiliyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ