Vinci’den Chargery’ye bir yatırım daha

Vinci’den Chargery’ye bir yatırım daha

İnci Holding’in stratejik yatırımcısı olduğu girişim sermayesi Vinci, İsviçre merkezli Helvetia AG’nin bir iştiraki olan Helvetia Girişim Sermayesi ile birlikte Berlin merkezli, mobilite alanında hizmet veren Alman startup Chargery GmbH’ye yatırıma devam ediyor.

Vinci ve Helvetia, hızla büyüyen elektrikli araç paylaşım filolarına hizmet sektöründeki yatırımlarına devam kararı aldı. Daha önce Chargery’nin büyümesini desteklemek üzere tohum yatırımı yapan iki şirket, aradan sadece altı ay geçtikten sonra Berlin merkezli startup girişimine yedi haneli bir yatırım daha yaptı.

Mobilite alanında hizmet veren Alman startup Chargery GmbH, elektrikli araba, scooter ve bisiklet filolarına hem temizlik ve bakım hizmetleri verebiliyor, hem de taşınabilir şarj istasyonları ile araçları bulundukları noktada şarj edebiliyor. Helvetia Girişim Sermayesi Yönetici Ortağı Michael Wieser “Chargery çok kısa bir süre içerisinde çok ciddi bir büyüme yakaladı. Hem mevcut, hem de potansiyel müşterileri Chargery’nin özellikle hizmetlerini ve çevikliğini takdir ediyorlar. Kurucu ortaklar ise rekabetçi bir ekip kurabileceklerini ve bir sonraki büyüme adımı için hazır olduklarını kanıtladı” dedi.

Chargery büyümeye devam ediyor

İnovatif yazılım ve çeşitli bakım hizmetlerini bir araya getiren Chargery, paylaşımlı elektrikli araba, bisiklet ve scooter filolarının tüm saha operasyonlarını yürütüyor. Bu sayede araç filolarının kullanılabilirlik seviyeleri yükselirken, mobilite şirketlerinin verimliliği de ciddi şekilde artabiliyor. Tohum yatırımından beri Berlin’e ek olarak Münih ve Hamburg’a açılarak ciddi büyüme kaydeden şirket, yeni yatırım ile birlikte 2020 yılında coğrafi genişlemesini sürdürmeyi ve mikro-mobilite dikeyinde büyümeye devam etmeyi hedefliyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ