Toyota’nın Minik 2022 Aygo’su Güney Avrupa’da kameralara yakalandı

Toyota’nın Minik 2022 Aygo’su Güney Avrupa’da kameralara yakalandı
  • Genel
  • 4 Ekim 2021 14:00
  • 0
  • A+
    A-

2022 Toyota Aygo, Güney Avrupa’da test edilirken görüntülendi. Toyota’nın küçük şehir otomobilinin yıl sonuna doğru üretime gireceği ve halihazırda piyasaya sürülen Yaris’in daha küçük bir kuzeni olarak sıralanacağı söyleniyor.

Prototip, bu yılın başlarından itibaren Aygo X Prologue Concept ile önemli bir benzerlik taşımaya devam ediyor .  Bir şehir otomobili ile küçük crossover arasındaki çizgiye ayak uyduran kamuflajlı test otomobili, konsept kadar olmasa da, yerden oldukça fazla yüksekliğe sahip olduğu görünüyor. Diğer benzerlikler arasında dört köşeye de itilen tekerlek yerleşimi ve arka cam ve kapak tasarımları yer alıyor.

Aygo’nun önceki nesilleri   Peugeot 108 ve Citroen C1 şehir arabalarının yanında inşa edildi, ancak Stellantis o zamandan beri modellerini değiştirmeme kararı aldı. Bu, Toyota’nın yeni nesil Aygo’yu kendi başına inşa edeceği ve bunun yerine Toyota Yaris’in değiştirilmiş bir platformunu kullanacağı anlamına geliyor. Otomobil üreticilerinin çoğunluğu tarafından oluşturulan trende ayak uyduran Toyota, EV’lere yaklaşımı konusunda fazla sıcak değil. Bu nedenle Aygo’nun bir EV versiyonu ile piyasaya sürülmesini beklemeyin.

REKLAM ALANI

Bunun yerine, yeni Aygo’nun fiyatları uygun tutmak için sadece benzinli motor seçenekleriyle sunulmasını beklerken, en son Yaris’te bulunan kendi kendini şarj eden bir hibrit,  serinin en üst modeli olarak sunulabilir. Toyota Aygo muhtemelen 2022’nin ilk yarısında tanıtılacak. Belçika’da tasarlanıp üretilecek, üretim ise Çek Cumhuriyeti’nde başlayacak.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ