Stellantis’den Büyük Yatırım

Stellantis’den Büyük Yatırım

Stellantis, Kanada operasyonlarına 2,8 milyar dolar  yatırım yapmayı planlarken, aynı zamanda Brampton ve Windsor’daki tesislerin geleceğini güvence altına almayı planladığını duyurdu.

Brampton fabrikasının geleceği , mevcut Chrysler 300, Dodge Challenger ve Dodge Charger’ın 2023’ün sonlarında üretimden çıkması planlandığı için tekrar gündeme geldi. Ancak, bugünkü yatırım sayesinde, tesis 2024’ten itibaren yeniden donatılacak ve tamamen modernize edilecek. Üretim bir yıl sonra yeniden başlayacak ve tesis, “tamamen yeni, esnek bir mimariye” dayalı araçlar üretecek. Şirket ayrıntılara girmedi ancak tesisin en az bir elektrikli araç üreteceğini doğruladı.

2023’te Başlayacak

Windsor Montaj Fabrikası “birden fazla model için pil-elektrik kapasitesi sağlayacak yeni bir çok enerjili araç mimarisinin üretimini desteklemek üzere dönüştürülecek.” Yyenilemenin 2023’te başlaması bekleniyor ve görünüşe göre fabrika Chrysler Pacifica , Voyager ve yalnızca Kanada’ya özel Grand Caravan’ı da inşa etmeye devam edecek. Stellantis, inşa edecekleri yeni ürünlere olan talep sayesinde her iki fabrikanın da üç vardiyaya dönmesinin beklendiğini söylediği için iyi haberler burada bitmiyor. Ayrıca otomobil üreticisi, Windsor merkezli Otomotiv Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nin “piller, güç elektroniği, elektrikli makineler, motor kontrolleri, enerji yönetimi ve gömülü yazılımlar dahil olmak üzere elektrikli tahrik sistemlerine” odaklandığı için 650’den fazla yüksek vasıflı mühendislik işi ekleyeceğini duyurdu. ” ARDC ayrıca 100.000 fit kare alana yayılan ve 2023’ün sonuna kadar tamamlanması planlanan yeni bir pil laboratuvarına ev sahipliği yapacak. Etkinlikte konuşan Kanada Başbakanı Justin Trudeau, “Kanada’da yapılan elektrikli araçlarla ilgili bugünkü anlaşma, çalışanlarımıza ve geleceğimize yapılan bir başka yatırımdır” dedi. Herkes için birinci sınıf bir Kanada otomobil endüstrisi, yenilikçi bir ekonomi ve temiz, güçlü bir gelecek inşa ediyoruz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ