Rivian, her hafta 200 R1T elektrikli pikap üretmeyi hedefliyor

Rivian, her hafta 200 R1T elektrikli pikap üretmeyi hedefliyor

Rivian, tamamen elektrikli R1T kamyonetinin üretimini artırdı ve her hafta 200 örnek üretmeyi planlıyor.

Rivian , geçen yıl Eylül ayında müşterilere ilk R1T modellerini teslim etti, ancak üretim artışı yavaş oldu. İşleri iyileştirmek için, elektrikli araç girişimi, üretim hattında bir dizi düzeltme ve iyileştirme yapmak için bu ayın başında üretimi yaklaşık bir hafta duraklattı.

Bloomberg , Rivian’ın Aralık ayı sonuna kadar her hafta ortalama 50 adet R1T aldığını, ancak tedarik zinciri darboğazları nedeniyle üretimin geçen ay yavaşladığını bildirdi. Rivian ayrıca Normal, Illinois’deki fabrikasında COVID-19 salgınları üzerinde çalışmak zorunda kaldı. Kısa süre önce açıklanan üç aylık kazançlar sırasında Rivian, 2021 yılı boyunca 1.015 araç ürettiğini ve bunlardan 920’sini teslim ettiğini açıkladı. Bu, üretmeyi planladığı 1.200 aracın biraz altında kaldı.

R1T, Rivian tarafından üretilen tek araç değil. Otomobil üreticisi, R1S SUV’nin ön üretim birimlerini oluşturmaya başladı ve önümüzdeki aylarda müşteri otomobilleri üretmeye başlamayı umuyor. Ayrıca Amazon için farklı bir montaj hattında bir elektrikli dağıtım kamyoneti inşa ediyor ve bu kamyonlardan 10.000’ini bu yılın sonuna kadar teslim etmesi bekleniyor. Otomobil üreticisi , Normal tesisinin 2023 yılına kadar yılda 150.000 elektrikli araç üretebileceğini ve bunu 200.000’e çıkarma planları olduğunu söylüyor. Rivian ayrıca Aralık ayında Gürcistan’da her yıl 400.000 araç üretimini gerçekleştirebilecek bir EV fabrikası kuracağını doğruladı. Bu site 2023’te araç üretmeye başlamalıdır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ