Porsche Taycan rekor kırdı

Porsche Taycan rekor kırdı
  • Genel
  • 4 Şubat 2022 09:00
  • 0
  • A+
    A-

Porsche Taycan, bir şehirlerarası seyahatte şarj için harcanan en kısa süre için Guinness Dünya Rekoru kazandı. Kısa süre önce Los Angeles, California’dan New York, New York’a gitti ve sadece 2 saat, 26 dakika ve 48 saniye şarj süresi için zaman ayrıldı.

4,561,6 km yolculuk Wayne Gerdes tarafından Performance Battery Plus ile donatılmış standart bir 2021 Porsche Taycan ile tamamlandı. Ayrıca Premium Paket, uyarlanabilir hız sabitleyici ve Porsche Electric Sport Sound gibi birkaç lüks imkana sahipti. Gerdes, rekoru tasdik etmek için her durağı titizlikle not etmek ve her nokta içinbağımsız tanıklar bulmak zorundaydı. Kat ettiği her mil filme alındı ​​ve GPS verileri bir jüri heyeti tarafından Gerdes’e rekorla ödüllendirildi. Önceki rekor 2:26:48’e ne kadar yakındı? Çok değil. Gerdes’in yendiği süre 7 saat 10 dakika ve bir saniyeydi.

Gerdes, “Yeni ölçütü böyle bir farkla belirlediğim için gururluyum ve dürüst olmak gerekirse biraz şaşırdım” dedi. “Taycan beklenenden daha iyi performans gösterdi.” Yine de bu performansın bir kısmı hazırlık aşamasına gelmelidir. Gerdes, yolculuğunun beklentisiyle, bulabileceği en hızlı şarj cihazlarını bulmak için Plug Share ve Electrify America uygulamasını kullanarak ABD kıtasındaki rotasını çizdi.

REKLAM ALANI

“Bugüne kadar kullandığım çeşitli elektrikli araçların şarj performansını karşılaştıran Taycan, çıtayı belirliyor” dedi. “350KW’lık bir şarj cihazında ilk kez şarj ettiğimde, yüzde 6 ila 82’si sadece 22 dakikada gerçekleşti.” Porche bu yolculuk için toplam süreyi açıklamadı (belki Gerdes bir noktada uyumaya karar verdi), ancak Porsche Taycan’la bir kros gezisi için bildiğimiz en iyi zaman 44:25:59 ve şu tarihte duyuruldu: Ocak 2021. Bu yolculuk belli belirsiz benzer bir sürüş süresi sürse bile, bu, şarj için harcanan yolculuğun oldukça küçük bir kısmı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ