MINI Yeni 2023 Hatch’i Tanıttı

MINI Yeni 2023 Hatch’i Tanıttı
  • Genel
  • 9 Kasım 2021 10:00
  • 0
  • A+
    A-

MINI, 2030’ların başında tamamen elektrikli bir marka olmadan önce, resmi olarak onaylanan üç yeni model ile elektrik çağına hızla ilerliyor.

Hem yeni nesil MINI Hatch hem de Countryman’in premium kompakt segmentteki halefi,  2023’te piyasaya çıkacak ve ardından küçük segmentte bir başka tam elektrikli crossover gelecek. Her zaman markanın temel modeli olan MINI Hatch ile başlayarak, tamamen yeni nesil hem ICE motorlu hem de BEV modellerinde sunulacak. MINI, “Yüksek verimliliğe sahip benzinli ve dizel motorlara sahip otomobiller, mobilite gereksinimlerinin karşılanmadığı veya henüz tamamen elektrikli aktarma organları ile karşılanmadığı hedef gruplar ve bölgeler için gelecekte ideal bir çözüm olmaya devam edecek” diyerek, ICE’yi uzun süre canlı tutacağını söyledi.

Kamufle edilmiş bir prototipin resmi resimleri, evrimsel stil yaklaşımını gösteriyor. Yeni MINI, öncekilere benzer oranlarda üç kapılı gövde stiline sadık kalıyor. Büyütülmüş farlar, daha kısa eklentiler, geniş çaplı tekerlekler ile eskisinden daha küçük görünüyor. Kapılardaki çıkartmalardan da anlaşılacağı gibi tamamen elektrikli olmasına rağmen, model karakteristik kaput kepçesini ve çoğunlukla kaplanmış geniş ızgarayı koruyor. Kamuflaj olmasına rağmen, arkada tavana monte edilmiş bir spoyler ve yeni stop lambaları görebiliyoruz. Elimizde iç mekan resimleri yok, ancak renklerin akıllıca kullanımı ve derisiz döşeme ile MINI STRIP by Paul Smith konsept otomobiline benzer minimalist bir stil yaklaşımı bekliyoruz .

REKLAM ALANI

Countryman’den bahsetmişken MINI, halefinin hem elektrikli hem de geleneksel güç aktarma organları ile sunulacak premium kompakt segmentte bir crossover olduğunu resmen onayladı. BMW X1/X2 kardeşleriyle birlikte Almanya’daki BMW Group Fabrikası Leipzig’de inşa edilecek. Boyut olarak büyüyecek olan model, MINI Vision Urbanaut konseptinden ilham alan, konfor ve artan değişkenlik açısından “yaratıcı çözümler” sunacak.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ