LEXUS’UN DİJİTAL AYNA TEKNOLOJİSİ ES SEDAN İLE AVRUPA PAZARINA GELİYOR

LEXUS’UN DİJİTAL AYNA TEKNOLOJİSİ ES SEDAN İLE AVRUPA PAZARINA GELİYOR
  • Genel
  • 14 Şubat 2020 20:39
  • 0
  • A+
    A-

Premium otomobil üreticisi Lexus, ileri teknolojiye sahip otomobilleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. Lexus, lüks hibrit sedan ES 300h modeliyle Dijital Yan Ayna Monitörü teknolojisini Avrupa pazarında sunmaya hazırlanıyor.

Japonya’da, seri üretim araçlarda dünyanın ilk Dijital Aynası olarak 2018 yılında tanıtılan sistem, geleneksel aynaların yerine, dijital kompakt kameraları ve yüksek çözünürlüklü ekranları getiriyor. Dijital Yan Ayna Monitörü sayesinde sürücüler, her türlü sürüş kondisyonunda çevreyi daha geniş açıyla ve daha net bir şekilde görebiliyor. Aynı zamanda sürücünün kör noktasını tamamen ortadan kaldırabiliyor.

Yüksek çözünürlüklü ekranla kolay kullanım

REKLAM ALANI

Dijital yan aynalardaki kameraların görüntüsü, kabinde ön sütunlara yerleştirilen iki adet 5 inç’lik ekrana yansıtılıyor. Park manevraları sırasında otomatik olarak hareket ederek en iyi görüş açısını sağlıyor.

Dijital Yan Ayna Monitörü sistemi aynı zamanda, ekran üzerindeki referans kılavuz çizgileriyle daha güvenli sürüş ve park manevraları sağlıyor. Park ederken aracın arka tampon ve her iki yanındaki uzaklığı gösterirken, aynı zamanda aracın üstten görünümü de yansıtılarak park kolaylığı sağlanıyor. Otoyol sürüşlerinde de, hıza göre sürücünün güvenli sürüş mesafesini daha kolay ayarlamasını sağlayan çizgiler yer alıyor. Konvansiyonel aynaların yerini daha küçük kameraların almasıyla görüş açısı iyileşirken, rüzgar sesinin azalmasıyla zaten sessiz olan Lexus’un kabinini daha da sessiz hale getiriyor. Bu teknoloji ilk olarak 2020 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek ve ardından satışa sunulacak.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ