GM’den daha küçük EV410 karşınızda

GM’den daha küçük EV410 karşınızda
  • Genel
  • 7 Ekim 2021 10:00
  • 0
  • A+
    A-

GM’nin BrightDrop bölümü, EV600 elektrikli dağıtım minibüsünün ilk üretim örneklerini inşa etmeyi tamamladı ve aynı zamanda Verizon ile yeni bir anlaşma yaptığını duyurdu.

BrightDrop EV600, GM’nin Ultium pil platformunu kullanıyor , hayata geçmesi sadece 20 ay sürdü ve başlangıçta FedEx tarafından kullanılacak. General Motors, filo yöneticilerinin dizelle çalışan benzer bir teslimat minibüsüne kıyasla yıllık 7.000 $ tasarruf bekleyebileceğini söylüyor.

GM, EV600 daha küçük bir versiyonu yeni EV410’u duyurdu. 20 feet’in biraz altında, ancak yine de 400 m3 kargo alanına sahip. EV410 tam şarjla yaklaşık 402 km menzile sahiptir ve Ön ve Arka Park Yardımı, Otomatik Acil Frenleme, Ön Çarpışma Uyarısı, Takip Mesafesi Göstergesi, Ön Yaya Frenleme, Şeritte Tutma gibi güvenlik özellikleriyle standart olarak geliyor. Şeritten Ayrılma Uyarısı, IntelliBeam Otomatik Uzun Farlar ve HD Arka Görüş Kamerası ile yardımcı olur. Verizon, EV410’un ilk müşterisi olacak ve üretim, şirketin Kanada, Ingersoll’daki CAMI Montaj Fabrikasında 2023’te başlayacak.

REKLAM ALANI

Verizon filo operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı Ken Jack, “İşletmeler tarafından ana akım EV’nin benimsenmesi, en büyük filo operatörlerinin, işimizin özel ihtiyaçlarını karşılayan araçların geliştirilmesinde BrightDrop gibi yenilikçilerle birlikte çalışmasını gerektirecektir” dedi. “EV410’u filomuza eklemek, Verizon’un 2035 yılına kadar net sıfır operasyonel emisyon elde etme taahhüdümüzün en son adımıdır.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ