Ford’un elektrikli otomobilleri, FANUC imzasını taşıyacak!

Ford’un elektrikli otomobilleri, FANUC imzasını taşıyacak!

FANUC robotu Ford’un elektrikli otomobil üretiminde kullanılacak.

Japonya merkezli lider CNC, robot ve makine üreticisi FANUC, Ford’un elektrikli otomobil gövdelerinin üretimine yardımcı olması amacıyla 2022 yılında teslim edilmesi planlanan yaklaşık 500 adet robotu Köln’de bulunan Ford üretim tesisine tedarik edecek. Güvenilir ve dayanıklı olmasıyla üretim süreçlerinde öne çıkan FANUC robotlarını ABD’de de tercih eden Ford, tamamen elektrikli ve yüksek hacimli ilk binek otomobil modelini 2023 yılında üretmeyi hedefliyor.

Fabrika otomasyonundaki çözümleriyle önemli markaların üretim süreçlerinde stratejik roller üstlenen FANUC, e-mobilite alanında büyük bir sipariş daha aldı. Bu kapsamda FANUC, elektrikli otomobil gövdelerinin üretiminde kullanılması için 2022 yılında teslim edilmesi planlanan yaklaşık 500 adet robotu Köln’deki Ford tesisine tedarik edecek.

Ford’un Köln’de bulunan üretim tesisi, halihazırda tüm Avrupa pazarına hizmet edebilecek kapasitesi sayesinde elektrikli araçlar için geliştirme ve üretim tesisi olan Ford Köln Elektrifikasyon Merkezi’ne dönüştürülüyor. Ford böylece tamamen elektrikli ve yüksek hacimli ilk binek otomobil modelini 2023 yılında üretmek için çalışmalarını yoğunlaştırıyor. Marka ayrıca 2030’dan itibaren Avrupa’da sadece bataryalı elektrikli binek otomobiller sunmaya hazırlanıyor.

“Geleceği şekillendirecek teknolojilerde yer almaktan mutluluk duyuyoruz” FANUC robotlarının otomotiv sektöründe farkını ortaya koyduğunu belirten FANUC Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, “Güvenilir ve dayanıklı olmasıyla öne çıkan FANUC robotları, birçok dev otomotiv üreticisinin fabrikasında önemli roller üstleniyor. ABD’de de uzun yıllardır iş birliği yaptığımız Ford’un, Köln’deki tesisinde de bizi tercih etmesi otomotiv sektöründeki gücümüzü bir kez daha ortaya koyuyor. E-mobilite uygulamalarında oldukça deneyimliyiz. Geleceği şekillendirecek bu teknolojilerde yer almaktan mutluluk duyuyoruz. FANUC’un global çapta yenilikçi teknolojilerin üretiminde sağladığı katkıyı, güçlü kadromuz sayesinde Türkiye’deki otomotiv endüstrisine de sunmaya hazırız” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ