DS TECHEETAH, FORMULA E DÜNYA ŞAMPİYONASI’NI PODYUMDA BİTİRDİ!

DS TECHEETAH, FORMULA E DÜNYA ŞAMPİYONASI’NI PODYUMDA BİTİRDİ!

Formula E Dünya Şampiyonası, Berlin’de düzenlenen ve büyük heyecana sahne olan yarışla sona erdi. Takımlar ve Pilotlar şampiyonlarının Berlin’deki yarış sonucunda belli olduğu sezon oldukça rekabetçi şekilde tamamlandı. DS Automobiles’in Formula E takımı DS TECHEETAH, şampiyona boyunca önemli puanlar elde ederek “Takımlar” şampiyonasında 3. oldu ve zorlu sezonda podyuma çıkmayı bildi. DS TECHEETAH takımının pilotları António Félix da Costa ve Jean-Éric Vergne ise yaptıkları açıklamalarda şimdiden gelecek sezona odaklandıklarını belirtti.

ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nın 7. sezonu Berlin’de büyük heyecana sahne olan yarışla sona erdi. DS Automobiles’in Formula E takımı DS TECHEETAH, sezonun son yarışında Takımlar ve Pilotlar şampiyonası için kıyasıya mücadele etti. Berlin E Prix’inin sonucunda DS TECHEETAH takımı, Formula E Dünya Şampiyonası’nı üçüncülükle tamamlayarak bronz madalyaya ulaştı.

“En rekabetçi sezon oldu”

REKLAM ALANI

DS Performance Direktörü Thomas Chevaucher, “Bu Formula E sezonu hem teknik hem de stratejik açıdan, şampiyonanın kuruluşundan bu yana şüphesiz en rekabetçi sezon oldu” diyerek, “Her puan için mücadele etmemiz gereken çok yoğun 15 yarışın ardından “Takımlar” klasmanını gurur verici şekilde 3. sırada tamamladık. Hedefimiz podyumun en üst basamağına ulaşmak için çok çalışmak” değerlendirmesinde bulundu.

DS TECHEETAH Takım Müdürü Mark Preston açıklamasında, “Sıralama turunun ardından, takım her fırsatı değerlendirmek için agresif bir strateji geliştirdi. DS Automobiles ile ilk ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nı üçüncü bitirdiğimiz için mutluyuz” dedi.

“Hedefimiz daha güçlü geri dönmek”

DS TECHEETAH takımın her iki pilotu da sezonu birer galibiyetle tamamlayarak DS E-TENSE FE21’in tam potansiyelini göstermiş oldu. Pilotlar şampiyonasında 10. sırada yer alan Jean-Éric Vergne yaptığı analizde, “Birçok güzellik yaşadık ama geliştirilmesi gereken de birçok şey vardı. Ancak en önemlisi, takım felsefesini korudu. Takımımız kazanmayı seviyor ve gücünü koruyor. Artık daha güçlü geri dönmek ve gelecek sezon rövanşı almak için çalışacağız. Artık tek hedefimiz bu!” diye konuştu.  

Pilotlar sıralamasında 8. olan António ise, “Şampiyonları şampiyonlukları için tebrik ediyoruz; ancak gelecek yıl onlara zor anlar yaşatacağımıza emin olun! Harika bir ekibimiz var ve tatil boyunca çok çalışacağız. Şimdiden yeni sezona başlamak için sabırsızlanıyorum” ifadelerini kullandı. Formula E Dünya Şampiyonası’nda 8. sezon, 28-29 Ocak 2022’de Diriyah’ta (Suudi Arabistan) başlayacak.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ