ContiConnect Lite ile Hedef Dijital Lastik Yönetimi

ContiConnect Lite ile Hedef Dijital Lastik Yönetimi
  • Genel
  • 4 Mart 2024 12:37
  • 0
  • A+
    A-

Continental, Conti Urban Sensor gibi akıllı lastiklerle kullanılabilen ContiConnect Lite ile lastik yönetiminde çığır açıyor. Lastik basıncı, sıcaklığı gibi lastiğin performansına dair veriler sağlayan ContiConnect Lite’ın yeni sürümü ile tarım, hafriyat ve liman lastikleri de dijital olarak izlenebiliyor.

Premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental, sensör ve veri aktarım teknolojileri sayesinde lastikleri araç filolarına entegre ediyor. Şirket, 2023 yılsonundan bu yana Conti Urban lastik serisinin tüm modellerini fabrikadan en yeni nesil lastik sensörleriyle çıkarıyor. Hannover merkezli çözüm sağlayıcı artık ContiConnect Lite uygulamasını lastik sensörleri ve profesyonel lastik yönetimi arasındaki bir köprü olarak kullanıyor. ContiConnect Lite’ın dijital lastik yönetimi çözümü ContiConnect’in ücretsiz bir uygulaması olduğunu söyleyen Continental Lastikleri Global Dijital Çözümler Başkanı Clarisa Doval, “ContiConnect Lite, kullanıcı dostu uygulaması ile akıllı lastik müşterilerimize lastik yönetiminde bir çığır açıyor. Kullanıcının lastik performansı hakkında anında bilgi edinmek için sadece çevrimiçi kayıt olması yeterli” diyor. ContiConnect Lite, akıllı telefondan seçilen ContiConnect fonksiyonlarına basit ve ücretsiz erişim sağlıyor. Uygulamanın yeni sürümüyle tarım, hafriyat ve liman lastikleri de dijital olarak izlenebiliyor.

ContiConnect Lite ile kolay lastik takibi

REKLAM ALANI

Sürücülerin lastiklerinin durumunu izlemelerine yardımcı olan ContiConnect Lite, özellikle akıllı lastik veya Gen2 sensörü kullanan küçük filolara katma değer sağlıyor. ContiConnect Lite uygulamasını kullanmak için ek bir donanım gerekmiyor. Kayıt işleminin tamamlanmasının ardından Bluetooth üzerinden araca bağlanmanın veya araç değiştirmenin mümkün olduğunu belirten Doval, şöyle devam ediyor: “Toplamda beş araç ve üç kullanıcı ücretsiz olarak kaydedilebiliyor. Lastik sensörleri basınç veya sıcaklıkta bir değişiklik tespit ettiğinde, sürücüler anlık bildirimle hemen uyarılıyor. Lastiklerden alınan gerçek zamanlı veriler, öngörücü bakım ile maliyetleri düşürürken enerji tasarrufu sağlıyor ve emisyonları azaltıyor.”

Şehir içi trafikte akıllı mobilite

Şehir içi trafiğin zorlu taleplerini karşılamada kendini kanıtlamış bir uzman olan Conti Urban otobüs lastiği aynı zamanda akıllı bir ürün. Continental, 2023 Ağustos itibarıyla tüm lastik serisini en yeni nesil sensörlerle donattı. Müşteriler Conti Urban HA3, Conti UrbanScandinavia HA3+ ve Conti UrbanScandinavia HD3 modellerinden birini seçebiliyor. Bu, Continental’i tümü sensörlü lastik serisi sunan ilk üretici yaparken filoların dijitalleşmesi yolunda ilerleyişinin de önünü açıyor. Akıllı lastikler ayrıca belediyelerin ve otobüs firmalarının araçlarını mobilite ve enerji dönüşümü açısından daha düşük maliyetlerle daha verimli işletmelerine yardımcı oluyor.

Filoların dijitalleşmesine katkı

Alternatif tahrik sistemlerine ve dijital filolara geçmeleri yönünde şirketler üzerindeki baskı her geçen gün artıyor. Continental Lastikleri Global Dijital Çözümler Başkanı Clarisa Doval, “Akıllı Conti Urban lastiği gibi dijital inovasyonlarla, müşterilerimizin karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. ContiConnect Yerinde uygulamamız ve Conti Urban lastiklerimiz sayesinde, müşterilerimiz lastik verilerini Bluetooth özellikli herhangi bir akıllı telefon aracılığıyla çok kolay ve rahat bir şekilde alabiliyor. Farklı ContiConnect dijital çözümleri verimli filo yönetimi için büyük bir fırsat. Yeni Conti Urban lastiğinin ContiConnect dijital lastik yönetim platformumuza entegrasyonu, hem kamu hem de özel sektör şirketlerinin güvenilir, verimli ve çevre dostu bir toplu taşıma sistemi sunmasını sağlıyor” diyor.

Geleceğe yatırım: dijital lastik yönetimi sürdürülebilirliği sağlıyor

Operasyonel güvenilirlik, daha uzun lastik ömrü ve araç kapasitesinin verimli kullanımı, karbon emisyonlarının azaltılmasına ve filo sürdürülebilirliğinin artırılmasına önemli ölçüde yardımcı olan faktörler arasında yer alıyor. Dijital lastik yönetimi, Continental’in En Düşük Toplam Sürüş Maliyetleri veya kısaca LODC olarak adlandırılan bütünsel danışmanlık yaklaşımı çerçevesinde gerçek hayatta filo maliyetlerini en aza indirmeyi de mümkün kılıyor. Ayrıca lastik sensörleri, uzaktan filo izleme ve gelecekte öngörücü bakım planlaması gibi avantajlardan yararlanmanın zeminini hazırlıyor. Ulusal ve uluslararası Continental filo müşterileri, uzun yıllardır fabrika çıkışı komple bir lastik serisine (Conti Urban) monte edilen bu sensör teknolojisinin avantajlarından yararlanıyor. Clarisa Doval, “Veriler, ContiConnect teknolojisinin lastik patlamalarını yaklaşık yüzde 30 oranında azaltırken yakıtta yüzde 2 tasarruf sağlayabileceğini ve lastik ömrünü yaklaşık yüzde 10 oranında artırabileceğini gösteriyor” diyerek sözlerini tamamlıyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ