Chevrolet ilk performanslı elektrikli aracı 2024 Blazer EV SS’yi tanıttı

Chevrolet ilk performanslı elektrikli aracı 2024 Blazer EV SS’yi tanıttı
  • Genel
  • 15 Mart 2022 10:00
  • 0
  • A+
    A-

Chevrolet, yaklaşan Blazer EV’nin markanın performans “SS” rozetini taşıyan ilk modeli olacağını açıkladı.

Chevrolet , Blazer SS’nin bu yıl içinde piyasaya çıkacağını ve müşterilerin onu 2023 baharından itibaren satın alabileceklerini söylüyor. Otomobil üreticisi ilk olarak elektrikli Blazer’ı ve tamamen elektrikli bir Equinox’u Ocak ayında CES 2022’de duyurdu. Chevy’nin elektrikli serisinde Bolt, Bolt EUV ve Silverado EV’ye katılan iki yeni crossover, GM’nin Ultium platformunu temel alacak.

Otomobil üreticisi, CES’te Blazer hakkında çok az bilgi verdi, bunun yerine Equinox ile ilgili ayrıntıları paylaşmayı tercih etti. Yaklaşık 30.000 $’lık bir MSRP ile satışa çıkacak olan kompakt Equinox SUV, EV standartlarına göre bir pazarlık olacak. Buna rağmen, büyük ekranlar ve fantezi teknoloji Chevrolet’nin elektrikli araçlara geçişini ciddiye aldığını gösteriyor.

REKLAM ALANI

Blazer SS’nin bu noktada ne tür bir performans elde edeceği belirsizliğini koruyor, ancak Ultium platformu etkileyici sayılar sunamıyorsa hayal kırıklığı olabilir. Platformun Silverado EV sayesinde 644 km menzil ve Hummer EV sayesinde 1.000 hp’den fazla güç sağlayacağı kesin gibi görünüyor. Ancak bu aracın 1.326 kg pili bir Blazer’ın altına sığması pek olası görünmüyor. Bu nedenle Chevrolet bu devasa rakamlardan biraz geri kalabilir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ