BMW’nin 750 HP konsept XM’i ortaya çıktı

BMW’nin 750 HP konsept XM’i ortaya çıktı
  • Genel
  • 3 Aralık 2021 10:00
  • 0
  • A+
    A-

Bu, BMW’nin şimdiye kadarki ilk bağımsız SUV M modeli ve 1970’lerin sonlarındaki M1 süper otomobilinden bu yana ikinci bağımsız M aracı olan 750 hp’lik bir plug-in SUV olan XM ortaya çıktı.

Yatay çubukları olan dev ızgaranın bir teaser görüntüsüne zaten daha önce rast gelmiştik. Ancak bu ızgara grubuna alışsanız iyi olur. Büyük ızgaralar fazlasıyla dikkat çekse de, tampon grubu ve diğer argümanlarda otomobili çekici yapan ayrıntılardan. Büyük jantlar otomobili fazlasıyla sportif gösteriyor. Otomobilin genelinde oval hatlar kullanılmış. Ancak A sütunundan C Sütununa uzana  keskin hat dikkat çekiyor. Otomobilin sportif tasarımına arkaya doğru alçalan tavan çizgisi katkı sağlıyor.

Arka bölümde ise daha büyük cam dikkatlerden kaçmıyor. Z şeklinde stoplar C sütununa kadar uzanıyor. Üst üste konumlandırılmış dört çıkışlı egzoz sistemi arka bölüme farklılık katmış.

REKLAM ALANI

Gelelim kokpite.. Bolca deri detayın kullanıldığı dikkatlerden kaçmıyor. Multimedya ve gösterge paneli birleştirilmiş. Tuş takımlarının çoğu dokunmatik olarak tasarlanmış.

BMW, güç aktarma organları hakkında fazla ayrıntı vermedi. Fakat, modelin 750 beygir güce ve 999 Nm tork değerine sahip olan v8 motor ile geleceği tahmin ediliyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ