BMW e-Drive araçlarını Dassault Systèmes’in çözümleriyle üretecek

BMW e-Drive araçlarını Dassault Systèmes’in çözümleriyle üretecek
  • Genel
  • 12 Eylül 2021 12:43
  • 0

Dassault Systèmes, BMW Group’la iş birliğinin bir parçası olarak, tesis performansını optimize etme amacıyla üretim planlamasını ve zamanlamasını dijital olarak dönüştürme programının faaliyete geçirildiğini duyurdu. Dassault Systèmes’in DELMIA Quintiq uygulamalarının Dingolfing, Leipzig ve Regensburg’daki BMW Group fabrikalarında E-Drive bileşenlerinin üretim ve montajını optimize etmek için başarıyla işleme alındığı ifade edildi.

BMW Group’un E-Drive montaj hatlarının üretim planlama ve zamanlama için DELMIA Quintiq sanal ortamına bağlandığı belirtildi. Bu doğrultuda, DELMIA Quintiq uygulamalarıyla kurulum süresinin kısaltılıp envanterlerin azaltılmasının yanı sıra, aksaklıklara hızlı yanıt verilmesi sağlanarak üretim maliyetinin düşürülmesine yardımcı olmanın hedeflendiği açıklandı. Şirket içi bileşen üretimini planlamak ve optimize etmek amacıyla DELMIA Quintiq uygulamalarının BMW Group’un diğer tesislerinde de faaliyete alınmasına devam edilecek. BMW Group’un Almanya’daki beş pres tesisinin üretim optimizasyonu da bu faaliyet sürecine dahil olacak.

İş birliği hakkında açıklama yapan Dassault Systèmes Ulaştırma ve Mobilite Endüstrisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Laurence Montanari, şunları söyledi: “Elektrikli araçlara yönelik son müşteri talebi hızla artmaya devam ediyor. Bu durum kıt kaynaklarla oluşan bu yeni pazara verecekleri karşılığı optimize etmeleri için orijinal ürün üreticilerini baskı altına alıyor. Belirli bileşenlerin zamanında üretilmesini sağlamak büyük önem taşıyor, çünkü bileşenlerde herhangi bir eksiklik yaşanması, otomobil satışlarını doğrudan etkiliyor. Bu tür eksikliklerin riski, büyük miktarda ilgili veriye daha iyi hakim olmak ve tüm paydaşları senkronize etmek için bileşen tedarik zincirinin çevikliğini ve verimliliğini artıran yeni bir üretim planlaması yaklaşımıyla azaltılabiliyor.” 

Dassault Systèmes’in bu yöndeki uzmanlığına dikkat çeken Montanari, “Sunduğumuz çözümler BMW Group’un daha iyi ve daha hızlı karar almalarını sağlarken, şirketin üretkenliğini güçlendirmesini ve mevcut iş önceliklerini yansıtan kesin temel performans göstergelerini geliştirmesini sağlıyor” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ