Artık Daha Zengin Donanımla Geliyor

Artık Daha Zengin Donanımla Geliyor
  • Genel
  • 8 Aralık 2021 17:47
  • 0
  • A+
    A-

Toyota’yı 1999 yılından beri temsil eden Yaris, yeni yüzüne kavuştu. Daha dinamik bir tasarıma sahip olan model tam bir şehir otomobili olarak dikkat çekerken, oldukça zengin bir donanıma da sahip oldu.

Japon üretici Toyota’yı küçük sınıfta temsil eden Yaris yenilendi. Daha dinamik bir tasarıma sahip olan araç tam bir şehir otomobili olarak dikkat çekiyor. 1999 yılında ilk nesli tanıtıldığından bu yana yenilikçi yaklaşımıyla öne çıkan Yaris, dördüncü nesliyle de birçok ilke imza atıyor. Toyota’nın TNGA platformu üzerine yapılan Yeni Yaris; tasarım dili, sürüş dinamikleri, teknolojisi ve güvenlik özellikleriyle ses getirmeye hazırlanıyor.

Pratik İç Mekan

REKLAM ALANI

Yoğun şehir içi yollarda çevik bir sürüş sağlayacak şekilde tasarlanan Yaris, aynı zamanda içeride geniş, konforlu ve yüksek kaliteye sahip bir kabin sunuyor. Bağlantı teknolojileriyle ve yüksek donanım seviyeleriyle birlikte kullanıcıların beklentilerini aşmayı başarıyor. Yeni nesil Yaris, ilk nesilden itibaren sahip olunan pratikliği, çeviklik ve duyulara hitap eden bir tasarımda buluşturuyor.

Enerjik bir tasarıma sahip olan yeni Yaris, her zaman hareket etmeye hazır bir görünüme sahip. Koşmaya hazırlanan atletlerden ve atılmaya hazır güçlü bir boğadan ilham alarak tasarlanan Yaris, yeni GA-B platformunun getirdiği avantajlarla birlikte hem daha sıra dışı bir tasarıma hem de içeride daha geniş bir yaşam alanına sahip oldu. Aracın uzunluğu 4 metreden daha kısa olmasına karşın, dingil mesafesinin 50 mm artmasıyla daha fazla yaşam alanı elde edildi.

Hibrit En Güçlü Kozu

Yeni Toyota Yaris, 1.5 litre hibrit ve 1.5 litre benzinli motor seçenekleriyle satışa sunuldu. Bize ise Toyota Yaris, 1.5 litre hibrit seçenekle konuk oldu. 1.5 litrelik hibrit makine 116 bg güç seviyesine sahip. E-CVT şanzıman ile tercih edilebilecek olan model 0-100 km/s hızlanmasını 9.7 saniyede tamamlıyor. Modelin tüketim versi ise 2.8 litre olarak belirlenmiş.

Bize otomatik şanzımanla konuk olan model tüketimde de iddiasını koruyor. Bu motor otomobile 10.2 saniyelik 0-100 km/h hızlanma süresi ve 180 km/h maksimum hız sağlıyor. Yakıt tüketimi ortalaması 6.5-7.0 lt/100 km civarında. Sakin sürüşlerde 5 litre seviyelerini yakalamak mümkün.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ