2022 Yılında Hangi Otomobiller Gelecek?

2022 Yılında Hangi Otomobiller Gelecek?

2021 yılı otomotiv piyasası için oldukça zorlu geçti. Pandemi ve tedarikte yaşanan problemler bir çok markayı zora soktu. Peki 2022 yılında ne olacak?

2021 yılını geride bıraktığımız şu günlerde çok az marka yeni modellerini bu zorlu şartlar altında ortaya çıkardı. Pandeminin etkileri hale sürüyor ancak, 2022 yılında ortaya çıkacak olan otomobiller listesi sayesinde bu yılın oldukça yoğun geçeceği aşikar. Peki, 2022 yılında hangi otomobiller piyasaya sürülecek?


Alfa Rome Tonale

İsmi gibi tasarımı da ilginç olan model, Alfa Romeo’nun 2022 yılına damga vuracağı tek model. Sportif tasarımı ve performansıyla göz dolduracak otomobil SUV segmentinde markayı temsil edecek. Modelin 2022 yılının üçüncü çeyreğinde satışa çıkması planlanıyor. 


Audi A8 Long

Audi markası altında lüksün simgesi olan A8, Long versiyonuyla 2022 yılında ortaya çıkacak olan modellerden. Heybetli yapısıyla dikkat çeken model, içeride zarafetin tüm öğelerini müşterilere sunacak. Model, 2022 yılının üçüncü çeyreğinde ortaya çıkacak

BMW 2 Serisi

İlginç ızgara yapısıyla dikkat çeken marka, bu kez 2 serisini çok ilginç bir tasarımla karşımıza koyacak. 2 Serisi’nin Coupe versiyonu 2022 yılının ilk çeyreğinde ortaya çıkacak.

BMW i4

Markanın elektrikli segmentinde temsilcisi olacak olan i4, sportif tasarımıyla dikkat çekiyor. 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren ortaya çıkacak. 

BMW 3 Serisi

Tasarım ve teknik detayları sır gibi gizlenen 3 serisi 20022 yılının üçüncü çeyreğinden itibaren piyasaya çıkacak. 

BMW X1

BMW 3 serisinin bilgileri gibi X1’in de bilgileri sır gibi saklı. Birkaç kez kameralara yakalanan model 2022 yılının üçüncü çeyreğinden sonra ortaya çıkacak.

BMW i7

İ serisine son sürat devam eden BMW büyük boyutlu bir sedanı ortaya çıkaracak. Bu model Mercedes EQS’in en yakın rakibi olacak. Model 2022 yılının son çeyreğinde ortaya çıkacak.

Citroen C5 Aircross

Geniş iç hacmi ve sunduğu özelliklerle özellikle geniş aileleri hızlı şekilde etkileyen model, 2022 yılı için yenileniyor. Modelin ikinci çeyrekte gelmesi bekleniyor.

Citroen C4 Elektrik

Citroen C4 tasarım konusunda model severleri heyecanlandırmış olsa da, elektrikli versiyon bu heyecanı bir kat daha arttıracak. Model 2022 yılının ikinci çeyreğinde ortaya çıkacak.

Dacia Jogger

Dacia ailesi her geçen gün genişliyor. Tasarım konusunda iddialı olmaya başlayan marka, bu iddiasını yeni model Jogger ile bir adım öteye taşımak istiyor. Modelin 2022 yılının ikinci çeyreğinde gelmesi bekleniyor. 

DS9

Fransız üreticinin lükse segmentteki temsilcisi DS9, gerek tasarımı gerekse boyutlarıyla dikkat çekiyor. Bu eşsiz otomobil 2022 yılının ilk çeyreğinde ortaya çıkacak.

DS4

Fransız üreticinin bir diğer silahı ise DS4, C4’ü anımsatan tasarımıyla modelin  2022 yılının ilk çeyreğinde gelmesi bekleniyor. 

Fiat Scudo

Fiat’ın uzun süre sessiz kaldığı segmente yeni bir üye geliyor. Scudo adı verilen model 2022 yılının ikinci çeyreğinden itibaren satışa çıkacak. 

Fiat 500 BEV

Uzunca bir süre küçük ve kullanışlı otomobiller ile kendinden bahsettiren Fiat, 500 ailesine yeni bir model kazandırıyor. 500 BEV, 2022 yılının son çeyreğinde ortaya çıkacak.

Fiat Egea Cross Wagon

Egea ailesine yeni katılan Cross isimli modelin varyantı değişiyor. Station Wagon versiyonunu da yerden yükselten marka, ismini Cross Wagon olarak değiştirdi. Bu model 2022 yılının ikinci çeyreğinden itibaren ortaya çıkacak.

Yeni Ford Focus

Özellikle yol tutuş karakteriyle sürücüleri ihya eden Ford, iddialı modelin hem tasarımını hem de kokpitini elden geçirip yeniden satışa sunacak. Modelin 2022 yılının ilk çeyreğinden gelmesi bekleniyor. 

Ford Fiesta

B segmentinde uzunca bir süre sessiz kalan Ford, Fiesta ile yeniden ses getirmek için kolları sıvadı. Model 2022 yılının ikinci çeyreğinde ortaya çıkacak.

Ford E Transit

Hafif ticari segmentte elektrikli modeller ile yoluna devam eden Ford, Transit’in tamamen elektrikli versiyonunu 2022 yılının üçüncü çeyreğinde tanıtacak.

Honda HR-V

Civic ve Accord modelleriyle hızlı çıkış yakalayan Honda, bu kez kolları HR-V için sıvadı. Tsarım konusunda iddialı olan versiyon 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren satışa sunulacak.

Hyundai Staria

Hyundai farklı segmentlerde ortaya çıkardı otomobillerle adından sıkça bahsettiriyor. İddialı olan bir diğer model ise Staria. Modelin 2022 yılının ikinci çeyreğine doğru çıkması bekleniyor. 

Hyundai Ioniq 5

Tasarımı ve teknolojisiyle etkileyici olan Ioniq 5 markanın elektrikli segmentindeki otomobiller arasında. Modelin 2022 yılının ikinci çeyreğinden sonra ortaya çıkması bekleniyor.

Iveco Daily

Hafif ticari segmentinde başarılı oyuncuları olan Iveco, bu iddiasını sürdürmek için Daily ailesini yeniliyor. Model 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren ortaya çıkacak.

Jeep Grand Cherokee

Elektrikli versiyonuyla dikkat çeken model, şimdilerde tamamen yenilenmek için gün sayıyor. Modelin 2022 yılının ikinci çeyreğinden itibaren ortaya çıkması bekleniyor. 

Kia Sportage

Yeni nesil N3 mimarisi ile dikkat çeken Sportage 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren satışa sunulacak.

Kia EV6

Elektrikli araç modasına uyan Kia, EV6 modeliyle bu segmente farklı bir soluk getiriyor. Model hızlı şarj opsiyonuyla dikkat çekerken, 2022 yılının ikinci çeyreğinden itibaren satışa sunulacak. 

Kia Xceed

2022 yılının üçüncü çeyreğinden itibaren ortaya çıkacak olan model, küçük bir makyaj operasyonuyla geliyor. 

Kia Niro

Çıktığı ilk günden günümüze kadar akıldan kalan modellerden olan Niro, uzun süren sessizliğini 2022 yılının dördüncü çeyreğinden itibaren bozacak.

Range Rover Sport

Devasa boyutlarıyla dikkat çeken İngiliz oyuncu 2022 yılının üçüncü çeyreğinden itibaren satışa sunulacak. 

Land Rover Defender 130

Üçüncü sıra koltuklarıyla geniş ailelere de göz kırpan modelin 2022 yılının üçüncü çeyreğinden itibaren satışa sunulması bekleniyor. 

Lexus ES 300h

Hibrit teknoloji ile adından sıkça bahsettiren marka yeni Lexus ES 300h modeliyle 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren satışa çıkacak.

Lexus NX 350h – 450h+

İlginç tasarımlarıyla dikkat çeken Lexus, 2022 yılının ilk çeyreğinde NX ailesini yeniliyor. 

Mercedes-Benz GLC

Detayları sır gibi saklanan model 2022 yılının dördüncü çeyreğinden itibaren satışa sunulacak. 


Mercedes-Benz EQE

Sade tasarımıyla dikkat çeken EQE, 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren satışa sunulacak.

Mercedes-Benz EQA

GLA’nın kardeşi olan EQA, 500 km menzil ile dikkat çekiyor. Model 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren satışa sunulacak.

Mercedes-Benz EQB

Yedi koltuklu SUV model elektrikli segmentte yarışacak bir başka Mercedes modeli. Model 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren satışa sunulacak.

Nissan Qashqai

2022 yılının ilk çeyreğinden ortaya çıkacak olan Qashqai, tasarımıyla dikkat çekiyor. 

Nissan X-Trail

7 koltuklu devasa SUV, uzun sessizliğinin ardından yeniden sahneye çıkıyor. Model 2022 yılının üçüncü çeyreğinden itibaren satışa sunulacak. 

Opel Astra

PSA grubu ile yapılan birliktelikten sonra iddialı modeller üreten Opel, 2022 yılının ikinci çeyreğinden sonra Astra ile bu iddiasını sürdürecek.

Opel Grandland 

2022 yılının ilk yarısından itibaren satışa sunulacak olan Opel Grandland, Mokka gibi adından sıkça bahsettirecek.

Peugeot 308

Tasarımıyla oldukça iddialı olan model, uzunca bir süre adından bahsettirmişti. Model 2022 yılının ikinci yarısından itibaren ortaya çıkacak.

Porsche Macan T

Sportif SUV modelleriyle adından sıkça bahsettiren Porsche 2022 yılının ikinci çeyreğinden itibaren Macan T modelini satışa çıkacak.

Renault Megane E-Tech

Elektrikli modelleriyle adından sıkça bahsettiren Renault, bu kez Megane E-Tech ile iddiasını sürdürecek. Modelin 2022 yılının üçüncü çeyreğinden itibaren satışa çıkması bekleniyor. 

Renault Traffic

Hafif ticari segmentinde başarılı modeller üreten marka, Traffic modelini yeniliyor. Model 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren satışa sunuluyor.

Skoda Fabia

Tasarım konusunda dikkat çeken markanın B segmenti oyuncusu Fabia, 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren satışa sunulacak.

Skoda Karoq

Skoda’nın B-SUV segmentindeki yeni oyuncusu Karoq, 2022 yılının ikinci çeyreğinden itibaren satışa sunulacak.

Subaru Solterra

Subaru’nun iddialı modellerinden olan Solterra, 2022 yılının ikinci çeyreğinden itibaren satışta olacak.

Suzuki S-Cross Hibrit

teknolojiyle adından sıkça bahsettiren marka, 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren S-Cross ile dikkat çekecek.

Volvo C40

2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren satışta olacak olan model, tasarım konusunda iddialı geliyor. Volvo C40 Uzunca bir süre suskunluğunu C40 ile bozan Volvo, modeli 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren satışa sunacak.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ